Princ William (40) a vojvodkyňa Kate (40) vo štvrtok navštívili Fitzwilliamovo múzeum v Cambridgei, aby odhalili svoj nový portrét.

Na ohromujúcom umeleckom diele od oceňovaného portrétistu Jamieho Coretha je William zobrazený v čiernom obleku s bielou košeľou a modrou kravatou, zatiaľ čo Kate má oblečené smaragdovozelené šaty, v ktorých sa objavila počas návštevy Írska v roku 2020. Má na sebe aj kráľovninu brošňu s perlovým príveskom Cambridge, ako aj perlový náramok princeznej Diany a perlové náušnice. Manželia sú v objatí a pozerajú sa do diaľky.

Vojvoda a vojvodkyňa sa s umelcom aj stretli. William po vzhliadnutí obrazu povedal: "Je dosť veľký," pričom autora uistil, že je "úžasný". Vojvoda aj vojvodkyňa študovali dejiny umenia na univerzite v St Andrews, hoci William neskôr presedlal na geografiu. Portrét objednal minulý rok Cambridgeshire Royal Portrait Fund, ktorý spravuje Cambridge Community Foundation, ako dar pre Cambridgeshire.

"Že som bol vybraný, aby som namaľoval tento obraz, bola pre mňa tá najvýnimočnejšia pocta v mojom živote," cituje Mirror portrétistu Jamieho Coretha. "Chcel som ich kráľovské výsosti zobraziť tak, aby pôsobili uvoľnene a prístupne, ale aj elegantne a dôstojne. Keďže ide o prvý portrét, ktorý ich zobrazuje spoločne, a to konkrétne v čase, keď sú vojvodom a vojvodkyňou z Cambridge, chcel som, aby obraz vyvolával pocit rovnováhy medzi ich verejným a súkromným životom," dodal umelec.

AKO VYZERAJÚ KATE A WILLIAM NA OBRAZE, SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia