Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová (54) tvrdí, že ak sa viete pozitívne nastaviť smerom k životu potom zvládnete všetko.

Pre mnoho žien ste príkladom toho, ako skĺbiť rodinu aj úspešnú kariéru. Ako sa to dá? A stáva sa aj vám, že občas máte nejakú krízu?

Keď som už vedela, že čakám dieťatko, tak som sa na túto situáciu pripravila. Nech už je to dnes akékoľvek a do výchovy sa viac zapájajú aj oteckovia, z môjho pohľadu je prvé mesiace úloha matky nenahraditeľná. Neviem si predstaviť, že tento čas by s ňou trávil iba tatino a ja by som chodila do roboty. Práve preto som sa na tento čas dobre pripravila.

Vedela som, že toho v noci veľa nenaspím, ale nastavila som sa v hlave tak, že to aj tak všetko zvládnem a bude to v poriadku. Dieťatko som si veľmi želala, preto som nikdy nevzdychala, nevyplakávala. To neznamená, že som nebývala a nebývam občas unavená. Tieto stavy si však nikdy nepripúšťam. Ak si ich totiž pripustíte, začnete o nich rozmýšľať, nahlas pred ostatnými rozprávať a tí vás začnú ľutovať, čo je absolútne najhoršie, čo môžete urobiť.

Každého občas prepadnú ťažké stavy, na druhej strane mi vždy pomohlo uvedomiť si, že mám doma krásne bábätko, ktoré spokojne spinká, doma je všetko v poriadku, nič zásadné sa nestalo, a keď cítim únavu, tak si pôjdem o hodinu skôr ľahnúť a ráno vstanem vyspatá. Vybavené! Človek by sa mal smerom k životu nastaviť pozitívne. Ak sa tak viete nastaviť, a ja som túto schopnosť v sebe vždy mala, potom už zvládnete všetko.

Búra mýty o materstve: Monika Beňová radí ženám cez internet. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia