Šoubiznis

Ach, ten protokol... 20 BIZARNÝCH PRAVIDIEL, ktoré musí dodržiavať aj VOJVODKYŇA KATE

redakcia
redakcia
13.11. 2021 23:00
Diskusia ()
Britský princ William a jeho manželka Kate
Britský princ William a jeho manželka Kate
Zdroj: TASR/AP/Alberto Pezzali

Súčasťou britskej monarchie je už 10 rokov aj vojvodkyňa Kate, ktorá povedala princovi Williamovi svoje áno 29. apríla 2011. Svadbu vo westminsterskej katedrále sledovalo v tom čase 26 miliónov Britov a ďalšie stovky miliónov ľudí po celom svete. 

KK16 archív Londýn - Na archívnej snímke zo 4. augusta 1987 britská princezná Diana (vľavo) a britská kráľovná Alžbeta II. sa usmievajú v Londýne. Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie 60 rokov vo štvrtok 1. júla 2021. Diana zahynula 30. augusta 1997 pri autonehode v parížskom tuneli, keď ju s jej vtedajším priateľom Dodim al-Fayedom prenasledovali autá paparazzov. Za oficiálne miesto jej posledného odpočinku sa považuje ostrovček pri zámku Althorp,
Zdroj: Martin Cleaver

V knihe The Royals in Australia sa napríklad uvádza, že nikto z členov si nemôže ísť skôr ľahnúť do postele, kým tak neurobí samotná kráľovná. Toto pravidlo doposiaľ neporušil nikto, až na princeznú Dianu, ktorá sa neustále ospravedlňovala a išla si ľahnúť oveľa skôr než všetci ostatní. 

Ďalšie pravidlá nájdete na nasledujúcej strane. Niektoré sú skutočne absurdné!

Diskusia