Napriek tomu, že Adela Vinczeová (42) bola pracovne vždy vyťažená a pripravovala hneď niekoľko projektov naraz, teraz priznáva, že s nečakaným nástupom rodičovských povinností sa u nej doma všetko zmenilo. „Nič nestíham,“ povedala nám.

Udiala sa ti v živote s Viktorom veľká vec, stali ste sa rodičmi. Ako si zvykáš na tento rodičovský status?

Už v minulosti som mala túto tému v živote veľmi voľne pustenú a hovorila som, že si treba život vážiť taký, aký je, a netlačiť na pílu. Ak teda dieťa nie je v našom príbehu napísané, tak jednoducho nie je, ale ono sa to celé zrazu zmenilo a musím povedať, že je to úplne super. Absolútne som nečakala, že to bude až také super.

V jednom rozhovore si spomenula, keďže bábo prišlo do vašej rodiny úplne nečakane, že vám ostalo veľa pracovných záväzkov, ktoré si musíte splniť. Znamená to, že sa snažíte dotiahnuť všetko, čo bolo naplánované, a prichádzajúce nové pracovné ponuky odmietaš?

S Viktorom sa striedame alebo sme s bábom spolu. Hneď ako sa toto celé udialo, sadli sme si spolu, skoordinovali sme si diáre, a čo sa dalo zrušiť, to som zrušila. Čo sa už zrušiť nedalo, lebo veď človek má nejaké záväzky, to som sa snažila našej novej životnej situácii prispôsobiť. To napríklad znamená, že pri nakrúcaní relácie Milujem Slovensko som štáb poprosila, aby sme nahrávali skôr. Keď som potom prišla domov, Viktor mohol ísť do práce.

Z domu odchádzam naozaj veľmi málo.

A. Vinczeová

Dá sa povedať, že všetko sa nám podarilo skoordinovať. Televízna práca naozaj nie je taká náročná. Keď sa to tak vezme, reláciu Trochu inak nakrúcam raz za mesiac. Reláciu 2 na 1 takisto nakrúcam raz za mesiac, porady s Danom Danglom mávame online. Pomedzi to odbehnem do Fun rádia nahrať nejaké rozhovory, niekedy ich naraz nahráme so Sajfom viac, čím si prácu predrobím na mesiac dopredu, a je vybavené. Aj Spojky nahrávam raz za mesiac. Z domu odchádzam naozaj veľmi málo. S Viktorom máme veľmi flexibilný pracovný čas. Okrem toho Viktor je v práci možno desaťkrát do mesiaca, čiže časopriestorové nastavenie, ktoré máme, je veľmi vhodné na to, aby sme mali dieťa.

POZRITE, AKÚ FOTO ZVEREJNIL VIKTOR, NÁJDETE JU V GALÉRII

Zároveň si však jedným dychom dovolím povedať, že k tejto téme sa nebudem viac vyjadrovať z toho dôvodu, že médiá chcú mnoho rozhovorov, ale ja na to aktuálne naozaj nemám ani čas, ani energiu. Okrem toho celá táto téma je veľmi krehká, lebo to celé ešte stále nemáme súdne utrasené. Keď už budem v celom procese zabehnutejšia, vyspatejšia a keď bude všetko isté, ďalšie otázky rada zodpoviem. (Úsmev.)

Adela Vinczeová (42) prezradila, ako sa jej zmenil život s nečakaným nástupom rodičovských povinností. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia