Oľga Feldeková (77) z očkovania strach nemala. Tvrdí, že dôveruje odborníkom.

Patríte do skupiny ohrozených ľudí, zvlášť keď ste prekonali onkologické ochorenie. Na druhej strane sa už môžete dať zaočkovať. Využili ste túto možnosť?

Dala som sa zaočkovať, aj keď to nebolo jednoduché. Môj muž sedel celé hodiny pred počítačom a hľadal voľné miesto. Neúspešne. V televíznej relácii Sedem som povedala, že je voľné miesto v Snine a na Novom Zélande a že sa rozhodujem, kam vycestujem. Počula ma neznáma pani – teda predstavila sa, volá sa Jindra Sekalová a aj touto cestou jej ďakujem – a na druhý deň zatelefonovala, že práve sú voľné miesta u Kocha. Okamžite ma tam manžel prihlásil. Seba nemohol, lebo práve užíva iný liek. Mala som radosť nielen z toho, že som zaočkovaná, ale že sú na svete takí dobrí a prajní ľudia ako spomínaná pani.

Mali ste z očkovania strach?

Nemala som strach. Dôverujem odborníkom. Od laikov si nedávam radiť. U stolára si dám vyrobiť skriňu, ale nedám si u neho vytrhnúť zub.

A čo vedľajšie účinky?

Ani tie som nemala.

Čo by ste odporučili tým, ktorí z rôznych dôvodov váhajú?

Nerada radím. Ľudia, ktorí radi radia, sú otravní a nudní. Priznám sa, že občas radím aj ja. Radím teda tým, ktorí váhajú, aby neváhali.

Spoveď Feldekovej a jej dcéry o boji s depresiou. Našla konečne správny liek? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od 18. marca 2021).

Diskusia