Známa cukrárka, majsterka v pečení aj autorka úspešných kníh Jozefína Zaukolcová (51) je nekompromisnou, no zároveň láskavou porotkyňou v šou Pečie celé Slovensko. „Pred kamerou som miernejšia. V škole na svojich študentov som prísnejšia, vyžadujem pozornosť a zodpovednosť. Som s nimi viac osobne a ten vzťah je iný,“ priznala nám.

Čo dobré zvyknete napiecť rodine napríklad cez víkend? Aké druhy zákuskov sú u vás doma najobľúbenejšie a prečo?

Ja mám veľmi rada klasické zákusky, také naozaj poctivé, ako je karamelový veterník, francúzska kocka, ale aj dobré kysnuté a rýchle ovocné koláče na plechu. Ale priznám sa, že občas urobím aj exotiku, zaujímavú kombináciu chutí, jemný smotanový dezert, mám rada nové výzvy.

Máte aj osobného kritika? Možno niekoho v rodine, na ktorého rady a odporúčania, prípadne maškrtný jazyk dáte?

Mám rada kritiku, aj keď doma jej nie je veľa, lebo sme len dvaja s manželom. Preto testujem novinky v celej rodine, u kolegov a známych a som vďačná za ich názor.

Kde čerpáte inšpiráciu na nové recepty?

Mám veľmi veľa odborných kníh, ale sledujem aj sociálne siete. Zaujímajú ma špičkoví francúzski cukrári, ich dezerty, nápady, chute, realizácia.

Jozefína Zaukolcová z Pečie celé Slovensko: Kto je jej favorit v aktuálnom ročníku? Dozviete sa v najnovšom vydaní týždenníka Život v predaji od 29.0.2022.

Diskusia