"Každé jedno povolanie, keď sa robí dobre, je dôležité. Či sa to týka kultúry, šoubiznisu alebo kachličkovania," tvrdí herečka Petra Polnišová.

Tým, že sa aktuálne zrušilo v rámci kultúry všetko, je pre vás hercov fajn, že ešte stále môžete nakrúcať seriály, pretože sú aj takí, ktorí ostali úplne odstrihnutí od všetkých príjmov.

Áno, je to tak. Mňa osobne naozaj veľmi mrzí táto situácia, lebo ľudia majú všeobecne predstavu, že herci sú predovšetkým tí, ktorí fungujú v televízii. V rámci umenia alebo aj šoubiznisu je však množstvo ľudí, ktorých vôbec nevidno. Tým, že sa všetko zastavilo, oni nemajú ani minimum, nemajú vôbec žiadny príjem. Túto situáciu im vôbec nezávidím. Zároveň musím spomenúť divadlá, pretože všetky moje srdcové divadlá, s ktorými som hrávala, majú teraz veľké finančné problémy. Napríklad L+S nie je dotované zo štátu a reálne mu hrozí zánik…

Situácia okolo covidu je mimoriadne vážna a ešte len vážna bude, keď sa veci nepohnú nejakým smerom. Aktuálne to totiž vyzerá tak, že mnoho ľudí skončí na dlažbe. Nedávno český prezident vyslovil nezabudnuteľnú vetu, že umelci vytvorili svoje najväčšie diela, keď boli hladní… Čo už máte na toto povedať?

Mnohí kultúru veľmi podceňujú a hovoria, že my tam v podstate nič nerobíme, iba tvoríme, ale ja si myslím, že všetky národy, aj naše obyvateľstvo, dokážu prežiť ťažké časy len vďaka kultúre. Ale ak tu máme hrdinov, ktorí si myslia, že kultúra je nepotrebná, nech si vypnú televízory, vyhodia všetky knihy, vypnú hudbu a sedia doma pozerajúc do bielej steny. Som veľmi zvedavá, ako dlho to vydržia. Zároveň si myslím, že je zbytočné sa touto témou vôbec zaoberať a presviedčať niekoho o dôležitosti toho, čo robíme, pretože každé jedno povolanie, keď sa robí dobre, je dôležité. Či sa to týka kultúry, šoubiznisu alebo kachličkovania. Mne je ľúto každého človeka, ktorý stratí prácu vinou covidu. Držme si palce, aby táto situácia prehrmela čo najskôr.

Prečo žiari šťastím? Herečka Petra Polnišová nemá ani v ťažkých časoch núdzu o prácu. Prezradila, ako je to možné a čo sa skrýva za jej novým vzhľadom. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 22. októbra 2020).

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Speváčka VIKTÓRIA VARGOVÁ je v kapele už štyri roky.

Peter Bič Project: Čo sa skrýva za úspechom kapely z východu?

Kurátorka MARTINA ĎURICOVÁ a generálna riaditeľka Slovenského technického múzea ZUZANA ŠULLOVÁ.

V odore dentálnej chémie: Expozícia, pri ktorej starší spomínajú a mladším odľahne

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 4. do 10. decembra?

Ilustračné foto.Sponzorované

Spôsobuje vám výber darčekov dilemu? Máme pre vás tipy pre celú rodinu

Princezná Märtha Louise a Šaman Durek

Nórska princezná našla šťastie po boku šamana: Namiesto svadby tragédia!

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia