Mnoho Slovákov v zrelom veku je stále bez partnera. „V žilách máme vštepené, že láska má prísť sama a prirodzene ako v rozprávke, ale to sa nie každému podarí,“ hovorí vzťahová poradkyňa Diana Fabiánová (41) zo šou Svadba na prvý pohľad.

Ako aktuálne funguje vaša offline zoznamka?

Zoznamka aktuálne funguje v online priestore. Tam spolu ľudia komunikujú. Pri tejto forme zoznamovania sa snažíme odlíšiť aspoň tým, že naša sieť je prísne kontrolovaná. Uverejnené fotky klientov musia byť pravé, bez filtrov a musí im byť vidno tvár. Kontrolujeme, či prihlásení ľudia sú skutoční, zbežne si prejdeme ich sociálne siete, aby sme zistili, či tam nie je z ich strany nejaká forma hrubšej agresivity, extrémistické názory, rasizmus a tak ďalej. Dávame veľký pozor, aby naša sieť bola bezpečná a prehľadná. Stále je to však iné než stretnúť človeka zoči-voči.

Čo sa týka našich offline aktivít, minulý rok v lete, keď sa uvoľnili opatrenia, sme urobili jednu akciu pod holým nebom, kde ľudia spolu nadväzovali kontakty. Bolo vidno, že sú doslova vyhladnutí po sociálnom kontakte. Výborne to zafungovalo, bol to taký nádych čerstvého vzduchu, no potom sa všetko opäť zavrelo. Zatiaľ netušíme, čo bude ďalej. Aj my touto situáciou trpíme, ale určite je to horšie pre ľudí, ktorí sú sami a bez partnera.

Čo radíte osamelým ľuďom, ktorí vás aktuálne kontaktujú?

Aby zavítali aspoň na našu stránku. Snažíme sa vytrvať aj v poskytovaní „matchmakingu“, ak klient prejaví záujem. Moja kolegyňa Erika si s ním dá online sedenie a podľa jeho charakteru, osobnostného profilu a preferencií sa mu/jej následne snaží nájsť vhodného partnera/partnerku. Takisto sa pokúšame cez naše kontakty párovať ľudí, o ktorých si myslíme, že by mohlo byť plodné, keby spolu začali komunikovať, aspoň cez sociálne siete. Opakujem, táto situácia je zúfalá, napriek tomu radím ľuďom ostať v kontakte aspoň prostredníctvom online sveta a uvedomiť si, že v tom nie sú sami. Široká škála ľudí sa ocitla v úplne rovnakých ťažkostiach a nevie si nájsť partnera.

Celý rozhovor so známou poradkyňou zo šou Svadba na prvý pohľad nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 25. marca).

Diskusia