Marian Kotleba (44) umožnil exmanželke Frederike (25) prvý rozhovor so synom Ľudkom (5). Ona na revanš hovorí o stiahnutí trestného oznámenia, ktoré na neho podala.

Marian Kotleba pricestoval v apríli tohto roku do Egypta, odkiaľ bývalej manželke vzal proti jej vôli spoločného syna späť na Slovensko. Líder Ľudovej strany Naše Slovensko po spôsobenom humbugu na Facebooku zverejnil video, v ktorom vyhlásil, že z jeho strany nešlo o únos. „Je to absolútna hlúposť. Malý bol v Egypte v kuse šesť mesiacov. Odišiel tam vtedy, keď som mal koronavírus, a nemohol som vlastné dieťa ani zaniesť do škôlky, tak som ho poslal so starkou do Egypta,“ obhajoval svoje konanie s tým, že mu vraj jeho syn pravidelne telefonoval a pýtal sa ho, kedy za ním príde, preto sa celú situáciu rozhodol vyriešiť po svojom.

Zúfalá matka však na politika podala trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Túto informáciu priniesol ešte na jar týždenník Šarm, ktorému to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Ivan Vozár. „Viete, ja som v práve, mám v rukách súdny rozsudok, kde je jasne napísané, ako a kedy má prebiehať stretnutie syna a exmanžela. Píše sa v ňom, že posledný týždeň v nepárnom mesiaci a prvý týždeň v párnom mesiaci. Mal si ho prísť vziať do Egypta a ja som po Ľudka mala prísť na Slovensko. Nemal na takúto vec právo ani najmenší dôvod,“ uviedla vtedy nešťastná Kotlebová. Po prežitých týždňoch strachu a napätia sa v súvislosti s touto kauzou, zdá sa, pohli ľady vzhľadom na to, že Frederike sa konečne podarilo hovoriť so svojím maloletým synom…

Po akom dlhom čase ste hovorili so synom?

So synčekom sa mi podarilo hovoriť po mesiaci, vďaka čomu som sa aj začala dávať psychicky dokopy. Vidieť ho, rozprávať sa s ním mi pomohlo. Bola som šťastná.

Znamená to, že s bývalým manželom normálne komunikujete a informuje vás o tom, ako sa syn má?

Po tom, čo mi urobil, náš vzťah už nikdy nebude „normálny“. Komunikujeme spolu len o tom, o čom musíme.

Ako prebiehal rozhovor so synom?

Rozhovor s Ľudkom mal úplne bežný charakter. Hovoril mi, čo robí, ako sa má. Rozprávali sme sa o hračkách, o jeho kamarátoch a o škôlke. Je to malý päťročný chlapček. Myslím si, že by bolo z mojej strany hlúpe, ak by som mu vravela, čo sa stalo. Deti by takéto veci riešiť a počúvať vôbec nemali. Videla som, že je spokojný a v poriadku, čiže od toho momentu, ako sme spolu volali, sa mi uľavilo a bolo mi oveľa, oveľa lepšie.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Viete, kedy budete so synom v najbližšom kontakte?

To, kedy budem s Ľudkom v najbližšom kontakte, bohužiaľ, vôbec netuším.

Ako ste spomenuli, syna nechcete zaťažovať dospeláckymi záležitosťami, ale ako vníma to, že s ním aktuálne nie ste?

Berie to tak, že je momentálne so svojím otcom. Vedel, že k nemu pôjde na letné prázdniny, preto si myslím, že celú situáciu zobral úplne prirodzene.

Asi máloktorá žena a matka si vie predstaviť, čo ste prežívali. Kto je pre vás v ťažkých chvíľach najväčšou oporou?

Myslím si, že to, čo som prežívala a stále ešte prežívam, si vie dobre predstaviť len matka, ktorá také niečo prežila na vlastnej koži. Nedá sa to slovami ani opísať, no najväčšou oporou v ťažkých chvíľach je môj priateľ aj moja úžasná babka, ktorá je ako môj anjel. Aj moja dcérka, ktorá je vždy dobre naladená. To a zároveň blízkosť mojich milovaných mi veľmi pomáhajú.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia