Herečka Hana Gregorová (69) sa momentálne zdržuje vo svojom dome v maďarskej Rajke. Pražskú vilu, kde žila s manželom Radkom Brzobohatým († 79), ešte minulý rok predala. V médiách sa objavila suma 19 miliónov českých korún. S akými pocitmi odovzdávala kľúče novým majiteľom?

Predali ste dom v Prahe, kde ste s manželom žili. Aké to bolo, keď ste už kľúče nemali „vo vrecku“?

Nijaké… Pretože ten, kto má taký veľký dom, vie, aké to je. Samé starosti. Spomienky má človek v srdci a v hlave. Nepotrebujem sa kochať stenou, že tuto sa niečo udialo. To je taký nezmysel. Keď som sa to rozhodla predať, pomyslela som si: „Bože, Raduško, pomôž, nech sa už toho zbavím, pretože to už nemá nič s tebou.“ S nikým iným by som tam nežila.

Investovali ste už niekam tie peniaze?

Zatiaľ nie. Ešte rozmýšľam a uvidím.

Stále chodíte do Prahy. Čo vás ešte s týmto mestom spája?

Deti a pár kamarátov. Ale nie je problém, aby sem za mnou niekto z nich prišiel. A, samozrejme, práca. V septembri som tam točila film Cirkus Maximum. Veľmi pekný ľudský príbeh. Malo by to mať premiéru na jeseň. Dúfam, že to ľudí chytí za srdce.

Počas práce sa stretávate s rôznymi ľuďmi. Rozumiete si viac s mladšími alebo s rovesníkmi?

S tými mladými je to u mňa úplne normálne, ale oni asi majú iný uhol pohľadu na takú starenu. (Smiech). Ale so staršími, pokiaľ majú mladú dušu, vek vôbec neriešim. No niekedy aj päťdesiatnik je taký starý, že už rozpráva iba o chorobách a všetko je zlé. To neznášam. Mám rada, keď z ľudí sála energia, optimizmus, radosť.

Ja z vás cítim, že máte mladú dušu…

Áno, len telo ju predbehlo. (Smiech.) Duša je mladá a to mal aj Radek.

CELÝ  ROZHOVOR, V KTOROM SI GREGOROVÁ NEDÁVA SERVÍTKU PRED ÚSTA, NÁJDETE V NAJNOVŠOM ŽIVOTE

FOTKY DOMU, KTORÝ HANA PREDALA, NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia