Na mieste, kde zavraždili Jána Kuciaka (†27) a Martinu Kušnírovú (†27), zriadia park a pamätnú izbu

Mal to byť moderný ekologický domov s využívaním prírodných zdrojov. Ruky si tu mali podávať rodinná pohoda a láska. Namiesto toho sa dom vo Veľkej Mači v okrese Galanta stal miestom, kde vyhasli rukou vraha dva mladé životy. Blízka rodina zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa rozhodla dom, v ktorom chcel mladý pár neskôr vychovávať svoje deti, zbúrať.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Je tam prázdno

Ján a Martina si vyhliadli dedinu na juhozápade Slovenska pre jej strategickú polohu. Ján mohol odtiaľ cestovať do Bratislavy, kde pracoval, aj do Nitry, kde zase prednášal na vysokej škole. Dom, ktorý si vyžadoval rekonštrukciu, si kúpili vďaka hypotekárnemu úveru, ktorý skombinovali so spotrebným. Keďže Ján a jeho brat Jozef ako študenti brigádovali na stavbách, novinár si trúfol na náročné opravy sám s pomocou blízkej rodiny. Podvečer po návrate z práce do neskorého večera až noci pracoval na dome. Do Vianoc krátko pred smrťou sa mu podarilo zrekonštruovať kúpeľňu, bol to vianočný dar pre jeho budúcu manželku. Pomaly si napĺňali sny o peknom bývaní na vidieku.

Dnes je však všetko inak. Jozef, ktorý v montérkach strávil po boku brata nejednu hodinu, dnes s neskrývaným smútkom hovorí: „Bolo to veľmi ťažké rozhodnutie. Obe rodiny si veľmi dobre rozumieme a dospeli sme k tomuto záveru. Viem, že každý človek sa na to díva inak, ale pre mňa osobne je to miesto domom hrôzy. Mrazí ma vždy, keď tam vstúpim. Akoby tam zastal čas, žiadna ďalšia izba nie je dokončená, je tam prázdno. Stále sa nedokážem zmieriť s tým, že tam nie sú Ján a Martina, vnímame tam len bolesť. Vôbec si neviem predstaviť, že by na takomto mieste niekto chcel žiť.“

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
Janko sa stal principálom v divadle. Podnikanie mu, žiaľ, nevyšlo podľa predstáv, preto toto divadlo po 9 mesiacoch opustil.

Čo sa stalo? Kroner pôsobil ako rodený zabávač, v skutočnosti pred verejnosťou skrýval smútok

Ilustračná snímka

Priebeh kovidu závisí od 3 FAKTOROV: Patríte k tým viac ohrozeným?

Marylin Monroe venovala veľkú časť majetku psychoterapeutke.

Dedila aj psychoterapeutka: Neuveríte, komu všetkému MARYLIN MONROE odkázala svoj majetok

Ilustračné foto.

Zohrejte sa!

Jitka Zelenková

Má seniorský vek, ale neoddychuje doma: Takto si JITKA ZELENKOVÁ užíva zimu

Pach chlóru svedčí o čistej vode v bazéne. Je to pravda?

Pach chlóru svedčí o čistej vode v bazéne. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia