Prípad postrelenej študentky policajnej akadémie sa čoraz viac zamotáva.

Zdravotný stav študentky Akadémie Policajného zboru, ktorú začiatkom marca počas voľnočasového krúžku postrelil pedagóg školy Vladimír Šeparnev sa  pomaličky zlepšuje. A to podľa všetkého natoľko, že ju v uplynulých dňoch v nemocnici na Kramároch, kde je hospitalizovaná mohol navštíviť vyšetrovateľ, ktorý koná vo veci nešťastnej udalosti. Či mu už poskytla riadnu výpoveď alebo išlo zo strany polície iba o získanie prvotných informácií k skutku nie je zatiaľ jasné, informuje Plus 7 Dní.

Známe je len toľko, že v súvislosti so streľbou, ktorá bude mať pre 20-ročnú kadetku doživotné dôsledky, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví.  Podľa zdrojov Plus 7 dní študentka Miška už komunikuje s okolím. Je vystrašená, ale vraj verí, že zo zranení sa zotaví, čo je však málo pravdepodobné. Strela jej totiž poškodila pľúca a tiež rozdrvila 12 hrudný stavec, ktorého úlomky následne poškodili miechu. Miška sa údajne paradoxne obáva o budúcnosť pedagóga, ktorý ju postrelil.

O dnes už bývalom civilnom zamestnancovi policajnej akadémie Vladimírovi Šeparnevovi sa medzi tým postupne potvrdzujú informácie, ktoré priniesol týždenník krátko po nešťastnej udalosti. A síce, že ide o bývalého príslušníka oddielu Alfa Spetsnaz, čo je silová zložka Hlavnej správy rozviedky Generálneho štábu Ozbrojených síl Ruskej federácie. Na sociálnej sieti o tom napísal bezpečnostný expert Radovan Bránik, ktorý tiež naznačil, že Šeparnev nie je pôvodné priezvisko tohto údajného veterána vojen vedených Armádou Ruskej federácie. Podľa Bránika sa predtým, ako sa stal slovenským občanom a držiteľom oficiálnej mailovej adresy [email protected] volal Šipov.

Pravdivosť informácie o zmene priezviska potvrdzuje aj zápis v katastri nehnuteľností. Vladimír Šeparnev spolu s manželkou vlastnia od roku 2012 rodinný dom v bratislavskej Rači, pričom o čosi neskôr bola do katastra zapísaná poznámka o zmene priezviska manžela. Z rovnakej, verejnej dostupnej databázy vyplýva, že jeho nežnejšia polovička sa za sloboda volala Ekaterina Lipitskaya. Muž s rovnakým priezviskom vo veku jej otca mal pritom v minulosti blízko k bývalému slovenskému premiérovi a ministrovi spravodlivosti Jánovi Čarnogurskému. S týmto kresťanským expolitikom podnikala aj samotná manželka Vladimíra Šeparneva.

Napriek bezpochyby zaujímavej minulosti a závažným informáciám, ktoré s ňou súvisia, nikto z kompetentných doteraz žiadnym spôsobom nevysvetlil, za akých okolností sa podľa všetkého tento bývalý príslušník ruských ozbrojených síl dostal na Akadémiu Policajného zboru.   

Zdroj: Plus 7 Dní

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia