Príbehy, ktoré píše sám život. Emma sa tešila na svoje dieťatko, ale nešlo to podľa plánu. Predčasne porodila v 24. týždni.

Emma Roberts (39) z Catfordu zažívala muky. Svoje dieťatko porodila príliš skoro, a to konkrétne v 24. týždni. Pre The Mirror povedala, že to bola pre ňu tak veľká trauma, že nie je pripravená na ďalšieho potomka. Voda jej praskla už 22. týždni a navyše sa u nej a bábätka sa vyvinula sepsa. Bola natoľko presvedčená, že sa jej dieťa narodí mŕtve, až sa rozhodla rodiť so zaviazanými očami. Nezniesla by ten pohľad, navždy by ju to zlomilo.

Dieťatko sa napokon narodilo živé, ale napriek tomu ešte polhodinu po pôrode sa na nič nepozerala a dokonca si zapchávala uši, aby nepočula rozhovory lekárov. Tí ju o chvíľu aj tak zobrali na operačnú sálu, pretože neporodila placentu.

Svojho syna menom Jude ale napokon uvidela o pár hodín neskôr. „Prvé dva týždne som len stála pri jeho inkubátore a plakala, štyri a pol týždňa som sa ho nemohla dotknúť ani držať," povedala mamička. Jej synček mal zápal pľúc a krvácanie do mozgu. Jude prišiel domov až po štyroch mesiacoch. Teraz má chlapec 6 rokov a napriek tomu, že má detskú obrnu a autizmus, je "neuveriteľne šťastné dieťa". „Milujem byť mamou. Je veľmi ťažké mať postihnuté dieťa, ale nevymenila by som ho ani za svet," povedala úprimne.

Keď mala Emma 20 rokov, podstúpila zákrok, ktorý jej laserom vyrezal prekancerózne bunky na krčku maternice. Podľa mamičky to spôsobilo tzv. "nekompetentný krčok maternice". Je to stav, kedy slabé tkanivo krčka spôsobuje alebo prispieva k predčasnému pôrodu. Lekári sa snažili riešiť situáciu najlepšie, ako vedeli, no napriek tomu jej praskla plodová voda a ešte k tomu sa u oboch vyvinula sepsa.

Keby sa Emma nezaoberala svojím krčkom maternice, mohlo by sa stať aj niečo horšie. Urgovala lekárov, aby sa naň pozreli, a vďaka tomu vedeli o týchto komplikáciách. Emma totiž v minulosti prišla o mamu, keď porodila jej mladšiu sestru. Zrejme z toho dôvodu bola veľmi opatrná. "Vedela som, že sa niečo stane. Viem, že to znie divne, možno to súvisí s mojou mamou, vďaka čomu som bola ostražitejšia, ale chvalabohu, inak by mi neskontrolovali krčok maternice," povedala mamička. Napriek všetkým komplikáciám, nemenila by. Svoju rodinu miluje najviac na svete. „(Syn) sa práve naučil chodiť a nevie rozprávať, ale je taký šťastný," uzavrela.

Diskusia