Dušan Dědeček si ešte v októbri minulého roka sadol opitý za volant a narazil do zastávky MHD na Zochovej ulici v Bratislave. O život tak pripravil 5 mladých ľudí. Teraz sa postavil pred súd.

Dušan Dědeček sa vo štvrtok (8. 6.) postavil pred súd a priznal svoju vinu. "Som vinný," povedal pred senátom a pozostalými obetí. Tí nedokázali skrývať svoj smútok a bolesť. Hrozilo mu 20 - 25 rokov trestu odňatia slobody alebo doživotie. Prokurátor mu navrhol minimálne 15 rokov. Bral do úvahy jeho vyhlásenie o vine a taktiež fakt, že doteraz nebol súdne trestaný.

Mestský súd Bratislava I. napokon rozhodol. Dědeček dostal nepodmienečne 15 rokov v base. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, uviedla TASR.  Trest si má odpykať v ústave na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Dostal tiež desaťročný zákaz činnosti v podobe šoférovania motorových vozidiel a trojročný ochranný dohľad.  Predseda senátu Pavol Tomík uviedol, že súd prihliadal na viacero poľahčujúcich okolností, pričom nezistil žiadne priťažujúce okolnosti. Súd okrem iného zohľadnil priznanie obžalovaného a pristúpil k mimoriadnemu zníženiu trestu. Obžalovaný Dušan D. sa vzdal práva na podanie odvolania. Prokurátor si ponechal lehotu na prípadné podanie odvolania.

Ako infomuje TV Markíza, Dědeček sa ešte pred vynesením rozsudku prihovoril pozostalým priamo v súdnej sieni. „Chcem a budem vás po zvyšok života prosiť o odpustenie, aj keď viem, že to nejde. Prosím, prepáčte a odpustite,“ povedal. Dodal, že sám si život nezaslúži.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia