Zdravie

Ilustračná snímka
včera 5:00

Upchatý nos vás oberie približne o 30 percent výkonnosti: Ako si uľaviť pri prechladnutí?

Neliečená prejde za týždeň, liečená za sedem dní. Skutočne to platí v praxi? Viete, ako si uľaviť pri bežnom prechladnutí?

Viete, kde sa skrýva vápnik?
28.11. 2022 18:00

Chýba vám vápnik? V týchto potravinách ho nájdete najviac

Vápnik je jedným z nesmierne dôležitých prvkov v našom tele. Je hlavný staviteľ kostí aj základ zdravých zubov. Podieľa sa na vedení nervových vzruchov naším telom a je základom pre správne fungovanie našich svalov. Ak vám chýba, jednoducho zdravie ide od desiatich k piatim.

Nie je med ako med.
28.11. 2022 6:00

Pri nákupe medu si naozaj treba dať veľký pozor: Ako spoznáte ten pravý?

Ročná produkcia medu slovenských včelárov sa v súčasnosti pohybuje na úrovni 5,5 milióna kilogramov ročne. Závisí to od počasia, zdravotného stavu včelstiev, ale aj od ďalších faktov, ktoré včelári neovplyvnia.

Ilustračná snímka
27.11. 2022 18:00

4 tipy pre kvalitný spánok: Keď TOTO vyskúšate, budete na druhý deň plný energie!

Len málo vecí vyvolá tak príjemný pocit, ako keď sa zobudíte oddýchnutý a plný energie po dobrom spánku. Avšak pre mnohých ľudí je pokojný nočný spánok ťažko dosiahnuteľný – a môže to mať súvis aj s tým, čo jedia počas dňa.

Ilustračná snímka
23.11. 2022 5:00

Chcete mať zdravšie vzťahy? Skôr ako nebudete vedieť TOTO, do vzťahu nevstupujte

Stretnúť svoje vnútorné dieťa znie mysticky. Ide však o pojem v psychológii, ktorý sa používa mnoho rokov. Zmyslom je v našich dospelých životoch naplniť potreby, ktoré sa nám ako deťom nedostávali. Tým eliminujeme svoju životnú nespokojnosť, malú sebadôveru a vylepšíme vzťahy. Verte, že aj vaše zranené dieťa možno s určitým úsilím uzdraviť.

Celý štvrtok 1. december 2022 bude vo vysielaní televízie Markíza patriť v poradí už 9. ročníku jedinečného podujatia s názvom Deň s Nadáciou Markíza.
22.11. 2022 4:00

Doba je náročná a trpia aj deti: Deň s Nadáciou Markíza sa zameria na duševné zdravie mladých

Na divákov TV Markíza čaká množstvo prekvapení, atraktívnych živých vstupov, emotívnych príbehov a špeciálnych hostí. Ale najmä, celý deň budú mať možnosť pomôcť tým, ktorí to potrebujú najviac.

Predčasne narodené osobnosti.
21.11. 2022 6:00

Osobnosti, ktoré sa narodili predčasne, ale zmenili svet

Život je zázrak. Príkladom sú toho aj viaceré známe osobnosti.

Správne poskytnutie prvej pomoci pri zlomeninách je kľúčové.
16.11. 2022 5:00

Prvá pomoc pri zlomeninách je rozhodujúca a treba ju poskytnúť správne. Viete, ako na to?

Ošetrenie robte veľmi citlivo, aby ste zranenému nespôsobovali ďalšie traumy nadbytočnou bolesťou.

Ilustračné fotoSponzorované
16.11. 2022 0:00

60 % rodičov predčasniatok má pocit bezmocnosti. Spánok a náruč rodičov je najlepší liek

Pred štrnástimi rokmi sa stal 17. november Svetovým dňom predčasne narodených detí. Zvýšilo sa ním povedomie o problematike predčasných pôrodov a o tom, akou životnou skúškou sú pre rodičov a bábätká, ktoré sa s predstihom dostali na tento svet. Tento rok Svetový deň predčasne narodených detí vyzdvihuje dôležitosť rodičovského objatia a kontaktu ako tú najlepšiu terapiu pre drobčekov v prvých týždňoch života.

Ilustračná snímka
14.11. 2022 6:00

Nie sú dobré len pre popolušku: Prečo by sme mali ORECHY zaraďovať do jedálnička po celý rok?

Vanilkové rožky, medvedie labky a ďalšie chutné vianočné dobroty... Veľa obľúbených receptov na vianočné pečivo vyžaduje orechy. Spotreba vlašských orechov, lieskovcov, mandlí, ale aj kešu, pistácií a ďalších druhov tak bude s príchodom najkrajších sviatkov roka v našich domácnostiach výrazne stúpať. Mali by sme ich však zaraďovať do jedálnička po celý rok.

Ilustračná snímka
11.11. 2022 5:00

Orechy, ktoré znižujú cholesterol, zlepšujú náladu aj pamäť: Viete, ktoré sa oplatí jesť?

„Pokiaľ sme zdraví a aktívni, nemusíme sa v konzumácii orechov nijako zvlášť obmedzovať, ak nejdeme do extrémov,“ hovorí Michaela Bebová, výživová poradkyňa. Ktoré sú zdraviu prospešné?

Ilustračná snímka
9.11. 2022 5:00

Pozor na preťaženú pečeň! S ktorým ranným zlozvykom by ste mali radšej hneď prestať?

Prvý príznak preťaženej pečene si zrejme nevšimnete. Ak opakovane preťažujete pečeň, problém začne byť chronický!

Terapia zvukom dokáže zázraky.
7.11. 2022 6:00

Zvuky majú takmer zázračnú moc! Uzdravujú, vracajú stratenú energiu, zbavujú bolesti a utrpenia

Rachot lietadiel. Jačanie autoalarmov. Škrípanie vlakov. Rev motoriek. Kvílenie vŕtačiek, hrmot zbíjačiek. Reprodukovaná hudba, kamkoľvek vojdete. Kto by dnes veril, že zvuky majú takmer zázračnú moc? Že harmonizujú, uzdravujú, vracajú stratenú energiu, zbavujú bolesti a utrpenia?

Profesor MUDr. Miroslav Souček, CSc.
4.11. 2022 5:00

Srdce v ohrození: Rozhovor s profesorom o rizikách. Čo mu najviac škodí?

Patríme medzi vysokorizikové krajiny nielen z hľadiska ochorení kardiovaskulárneho systému, ale aj čo sa týka dodržiavania liečby a režimových opatrení. Profesor MUDr. Miroslav Souček, CSc., z II. internej kliniky Fakultnej nemocnice u svätej Anny a Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity v Brne dlhé roky patrí k najvýznamnejším osobnostiam interného lekárstva.

Ilustračná snímka
31.10. 2022 6:00

Kardiovaskulárne problémy sa prejavujú u čoraz mladších ročníkov: Čo je ich príčinou?

Choroby srdca a ciev sú celosvetovo hlavnou príčinou predčasných úmrtí. K základným rizikovým faktorom kardiovaskulárnych príhod pritom patrí často podceňovaná vysoká hladina cholesterolu a vysoký krvný tlak. Napríklad riziko infarktu býva u osôb s hypertenziou až dvakrát vyššie ako u zdravej populácie. U pacientov s hypercholesterolémiou stúpa dokonca na trojnásobok. Pri súbehu oboch diagnóz je riziko až šesťnásobné.

Dávate si pravidelne orechy?
29.10. 2022 18:00

Oriešky najzdravšie pre vaše zdravie. Dajte si ich denne

Orechy sú také malé poklady. V oblasti zdravia sú rozhodne aj nad zlato aj nad soľ. Sú zásobárňou nielen výborných a prospešných tukov, ale prinášajú organizmu mnohé výhody. Hrsť tých správnych orieškov denne vás dokáže ochrániť pred mnohými civilizačnými ochoreniami.