Predstavovala si, že sa nad svojím novorodeným synom bude rozplývať láskou. Keď ho však zazrela, zmohla sa iba na vulgarimus.

Amy Smit a jej 28-ročný partner Zac privítali svoje druhé dieťa Zagrysa v marci. Už keď sa dvadsaťsedemročná rodáčka z Cheddingtonu v grófstve Buckinghamshire objednávala na cisársky rez, vedela, že jej chlapec bude väčší. Ani jednému z rodičov však nenapadlo, že bude merať 60 cm a vážiť neuveriteľných 5,7 kg!

"Vedeli sme, že to bude vysoké dieťa, keďže všetky snímky ukázali, že je dosť dlhý, a ja aj Zac meriame okolo dvoch metrov," povedala portálu TheSun Amy. "Ale netušili sme, že bude taký veľký." Ba čo viac, malý Zagrys prekonal aj očakávania lekárov, keď na jeho vytiahnutie boli potrební dvaja ľudia. "Keď ho išli vážiť, nezmestil sa ani na váhu, bol príliš dlhý a široký," smeje sa mamička. Pred pôrodom prezieraví Amy a Zac nakúpili oblečenie pre trojmesačné dieťa - Zagrys sa však do žiadneho z nich nezmestil. "Musela som poslať Zaca, aby mu kúpil oblečenie pre 6-9-mesačné dieťa!"

Po dvoch mesiacoch Zagrys, ktorého prezývka je Zeik, vážil 6,7 kg. Jeho otec si už vysníval, že bude hráč rugby. "Je Juhoafričan, takže ho rugby veľmi baví, a vzhľadom na Zeikovu veľkosť ho už volá náš malý rugbista," potvrdila Amy. Napriek Zeikovým obrovským rozmerom sa mu nepodarilo ukradnúť titul pre najväčšie dieťa Spojeného kráľovstva - tým je George Joseph King, ktorý sa narodil vo februári 2013 a vážil neuveriteľných 7 kíl.

FOTO MALÉHO VALIBUKA NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia