Príbehy

Tá farba ma prenasleduje. A doteraz mi nepriniesla nič dobré

17.10. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Tá farba ma prenasleduje. A doteraz mi nepriniesla nič dobré

17.10. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Bol som malý a mal som zlý sen. Nepamätám si z neho veľa. Viem však, čo bolo na ňom najpodstatnejšie a najdesivejšie: červená miestnosť.

Neviem, prečo ma vydesila, nespomínam si, čo sa v nej odohrávalo. Ale viem, že som sa zobudil s plačom a ešte dlho vo mne rezonoval zlý pocit. Žiadny iný sen som si v živote nezapamätal, no tento mi utkvel v pamäti. A odvtedy ma tá červená prenasleduje… Začalo sa to, keď som bol tínedžer a bol som beznádejne zamilovaný. Šiel som na diskotéku. V istej chvíli sa všetky farby zmenili na červenú, celá miestnosť žiarila v tejto farbe a mne padol pohľad priamo na moju priateľku, ktorá sa bozkávala s neznámym mužom. Zlomilo mi to srdce.

O pár rokov neskôr som šiel na výlet do Japonska. Kráčal som popri zaujímavom obchode. Výklad bol plný červených predmetov a osvetľovalo ich červené svetlo, ktoré zdôrazňovalo túto žiarivú farbu na všetkých predmetoch. Vtom som začul rýchle kroky. Ani som sa nenazdal a zlodej mi ukradol peňaženku so všetkými dokladmi a s pasom. Môj pobyt v zahraničí to značne predĺžilo… Tretíkrát ma červená miestnosť takmer zmrzačila a zlomil som si v nej nohu. A to v zime – šiel som cez podchod s červenými kachličkami. Pokrývala ich jemná vrstva ľadu, no a ja som sa šmykol… Naposledy som videl červenú izbu nedávno. Bolel ma chrbát, objednal som sa k fyzioterapeutovi. Keď som vošiel dojeho ordinácie a uvidel som, že má celú jednu stenu natretú načerveno, rozhodol som sa terapeuta zmeniť...

Diskusia