Je z nej úplne iná žena! Slovenka Nina (35) už len matne spomína na časy, keď vážila vyše 120 kg. Ako sa jej podarilo schudnúť a čo ani zhodené kilá nedokázali zmeniť, prezradila pre web Života.

Nina, pôvodom z Liptova, žije už 16 rokov v Londýne, kde aj naštartovala svoju veľkú premenu. Dovtedy sa jej útle detstvo, dospievanie a tínedžerské roky spájajú s nadbytočnými kilami. "Ja som bola už v jasliach to väčšie dieťatko. Keď si pozrem fotky zo škôlky, všetky detičky nožičky ako rezančeky a ja také klátiky široké," hovorí Nina a priznáva, že rada jedla ako dieťa a je aj teraz. No z troch súrodencov sa kilá lepili len na ňu. "Mám dvoch starších bratov, obaja športové typy, aj ako deti mali ´štandardné´ postavy," spomína. Napriek kyprejším tvarom sa ale jej detstvo a dospievanie nespája so šikanou. "Bola som pomerne obľúbené, milé dieťa, aj ako tínedžer som si našla kamarátov a mala okruh priateľov, ktorým, verím, neprekážala moja nadváha." 

FOTKY Z NEUVERITEĽNEJ PREMENY NINY NÁJDETE V GALÉRII
Nina pred 16 rokmi, keď mala 127 kíl.
Zdroj: Archív N.I.

Dlho svoje kilá navyše neriešila ani samotná Nina. Prvý zlom prišiel s pubertou, keď vnímala, že "všetci ostatní sú ´normálni´ a vy ste vždy ten ´tučný´. Namiesto chudnutia však kilá pribúdali a na konci strednej školy jej váha vyskočila na 125-127 kilogramov. Druhý, ozajstný zlom nastal s príchodom do Anglicka. Vtedy 19-ročná Nina sa odrazu chcela páčiť, chcela zaujať. "Na začiatku to je vždy také nevinné. Zdravo jete, cvičíte. Super, darí sa vám. Je to lákavé, keď vám to ide, a potom sa na to namotáte a chcete viac a viac, a čo najrýchlejšie," spomína na svoje prvé chudnutie, keď po 3-4 mesiacoch vážila 85 kíl.

V túžbe po peknom tele sa však nevyhla ani extrémom. "Nastavila som si šialené pravidlá, mala dlhodobo dosť nízky príjem kalorií a preháňala som to s tréningom. Hnevala som sa na seba aj na všetko, keď som nemala čas cvičiť aj behať aj všetko stihnúť. Žiadny oddych, nevládala som, nemala som energiu ani náladu, rozhádzala som si hormóny, bola som protivná, nezniesla som samu seba, stále mi bola zima a častokrat som nemohla zaspať od hladu," priznáva Nina otvorene.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia