Dievčatká majú rôzne biologické matky, rovnakého otca a rovnakú mamu, ktorá ich porodila. Ich nezvyčajná genetická výbava vznikla, keď ich rodičia zúfalo zatúžili po rodine.

Mamička Sandra Stodola prezradila, že jej dvojičky sú v skutočnosti nevlastné sestry s dvoma biologickými matkami - po tom, čo otehotnela s použitím vajíčka od darkyne aj jej vlastného. Prvorodička z Rochestru v štáte New York porodila svoje vytúžené dvojičky vo februári po tom, ako sa takmer štyri roky snažila otehotnieť, a teraz otvorene prehovorila o jedinečnej genetickej výbave svojich dcér, ktorých biologickým otcom je jej manžel Jack.

Eleanor Ann a Evelyn Louise, ktoré majú teraz 5 mesiacov, sa narodili po tom, čo pár vynaložil 21 000 libier (vyše 24,5 tisíc eur) na päť kôl srdcervúceho umelého oplodnenia. "S mojimi vajíčkami sme sa pokúsili o štyri kolá IVF, ale povedali mi, že sú veľmi nekvalitné," cituje Mirror Sandru, asistentku lekára. "Mali sme veľké šťastie, že nám poisťovňa uhradila tri celé kolá IVF, ktoré však zlyhali." Pár to zničilo a 34-ročná Američanka otvorene priznáva, že bola pripravená vzdať sa. "Bolo to veľmi ťažké, prešla som všetkými štádiami smútku, bola som nahnevaná a pýtala sa, prečo práve ja? Vždy som si hovorila, že už nemôžem znova prežiť bolesť z neúspešného kola, ale vedela som, že nikdy nemať dieťa je horšie a čoskoro sa o to budem chcieť pokúsiť znova." Piaty pokus bol ich poslednou snahou splodiť dieťa. Okrem Sandriných vajíčok použili aj zmrazené od darkyne.

Budúci rodičia s úžasom o 9 dní neskôr zistili, že Sandra je konečne tehotná - ale čoskoro mal prísť ešte väčší šok. "V 6. týždni sme zistili, že sú to dvojčatá, a keďže sme použili jedno moje vajíčko a jedno od darkyne, vedeli sme, že budú jedinečné. Niektorí lekári, na ktorých sme narazili, boli ohromení, rovnako tak každá zdravotná sestra, ktorej sme to povedali," hovorí teraz už dvojnásobná mamička. "Keď sa ľudia pýtajú, či sú to jednovaječné dvojčatá, milujem sledovať ich tváre, keď poviem, že vlastne nie, sú to nevlastné sestry s dvoma rôznymi materskými génmi." Sestry sa narodili v 36. týždni núdzovým cisárskym rezom. Sandra dodala: "Eleanor je staršia, narodila sa o dve minúty skôr a vážila 2,52 kg, a Evelyn mala 2,3 kila."

Sandra aj Jack vedia, ktorá dcéra je biologicky ich, a pred svojimi dievčatami to tajiť ani nebudú. "Už pri pohľade na ňu viem, ktorá dcéra má rovnaké gény ako ja. Mám veľmi silné gény a je to fyzicky vidieť, ale nedávame to najavo ľuďom mimo našej rodiny. K dievčatám však budeme otvorení a keď dovŕšia 18 rokov a budú chcieť, môžu si vyhľadať darcu," dodala Sandra.

FOTO SANDRY A JEJ DCÉROK SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia