Detí ako smetí! Presne to si pomyslíte, keď uvidíte rodinné fotky 37-ročnej mamičky a jej o 3 roky mladšieho manžela, cirkevného pastora.

Courtney Rogersová a jej manžel Chris privítali v Santa Fe v Novom Mexiku na svete 3 kilá vážiacu Cambriu. Pre manželov, ktorí tvrdia, že nikdy nebolo ich cieľom mať veľkú rodinu, je to dvanáste dieťa za posledných 12 rokov. Teraz neoblomne vyhlasujú, že po tomto prírastku je ich rodina definitívne kompletná. Courtney sa tak môže tešiť na viac ako 7 mesiacov bez tehotenstva, čo je najdlhší čas za posledné roky, keď nebola v očakávaní.

"Je úžasné, ako to vyšlo, pretože na začiatku sme mali iba chlapcov a posledných päť boli dievčatá, takže sa to všetko vyrovnalo," prehovorila Courtney pre DailyMail. Manželia tvrdia, že keď sa v roku 2008 zosobášili, nikdy si nekládli za cieľ mať veľkú rodinu. Avšak potrat krátko po svadbe, keď ona mala 24 a Chris 21 rokov, v nich zanechal obavy, že nikdy nebudú obdarovaní potomstvom. Po narodení Clinta v roku 2010 deti pribúdali a keď ich počet dosiahol číslo 10, rozhodli sa, spolu so staršími deťmi, že ich počet zvýšia na tucet po vzore komédie Cheaper by the Dozen so Steveom Martinom.

Okrem toho, že sa o svoju 12-akrovú farmu delia so 140 zvieratami vrátane ošípaných, oviec, psov a sliepok, Courtney a Chris žijú so svojimi ratolesťami: 12-ročným Clintom, 10-ročným Clayom, 9-ročným Cadeom, 8-ročnou Callie, 7-ročným Cashom, 6-ročnými dvojčatami Coltom a Caseom, 4-ročnou Calenou, 3-ročnou Caydie, 2-ročnou Coralee, ročnou Caris a teraz novorodencom Cambriou, ktorú Courtney porodila cisárskym rezom, jej celkovo štvrtým. Vzhľadom na to, že sedem mesiacov je najdlhší čas, ktorý vydržala bez tehotenstva za posledných 12 rokov, a najväčší časový odstup medzi jej dvoma deťmi bol 20 mesiacov, počas ktorých navyše potratila, bude pre Courtney pocit, že nie je tehotná alebo čo i len uvažuje o ďalšom dieťati, cudzí. "Bude to zvláštne nemať ďalšie dieťa. Tehotenstvo mi väčšinou prospievalo, nebola som chorá ani som nemusela ležať, takže som sa vždy mohla starať o deti. Tešila som sa z toho, že ich mám," priznáva 12-násobná mamička, zvyknutá prebaľovať hneď niekoľko detí naraz. Mimochodom, rodičia spotrebujú 38 litrov mlieka týždenne a 80 jednorazových plienok mesačne. 

A ako funguje taká početná rodinka? Courtney sa stará nielen o bezproblémový chod domácnosti, ale aj o vyučovanie detí, ktoré prebieha u nich doma, zatiaľ čo Chris pracuje v cirkvi, na farme a na úpravách domu. Momentálne majú len štyri spálne, ale plánujú rozšíriť dom na sedem spální, aby mohli mať dve deti v každej izbe a jednu izbu pre seba, a taktiež zväčšiť obývaciu izbu, aby sa tam všetci pohodlne zmestili.

VIAC FOTO RODINKY NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia