Oldo Hlaváček (86) sa uplatnil aj ako scenárista, zabávač a rozprávač vtipov. Pred rokmi vari ani nebolo televíznej zábavy, v ktorej by nebol účinkoval Oldo Hlaváček a jeho nebohý kolega Ivan Krajíček (†57).

„Celá spolupráca s Ivanom vznikla tak, že nás raz zavolali do rozhlasu urobiť nejakú scénku na verejnej nahrávke. A vtedy sme si povedali, že by to mohlo pokračovať. Vymysleli sme si Rozprávanie uja Hlaváčka s ujom Krajíčkom v hostinci Pod gaštanom a robili sme to pre rozhlas. Odjakživa som písal. Ivan asi dva roky nevedel, že scenáre robím ja. Bavilo ma, keď sme prišli na nahrávku a Ivan sa jedoval, že ktorý hlupák píše tie texty, že sú to kraviny. Priznal som sa po čase a potom sme písali spolu. Vystupovali sme nielen v rozhlase a televízii, ale s estrádnymi programami sme chodili po celom Slovensku. Boli úspešné, aj tisíc repríz sme mali.“

Oldova popularita bola v tom období tak obrovská, že v kaviarni nemohol dopiť kávu bez toho, aby si k nemu neprisadali ďalší a nenútili ho vypiť si s nimi pohárik. „Úspech som si užil a koľko listov som dostával! Nemali sme to doma kam dávať, plné škatule toho boli. Potom urobili v televízii listové oddelenie a ja som v každej relácii hovoril, aby mi nepísali na súkromnú adresu, ale do televízie,“ priznal so smiechom. „Vtedy som bol aj s Ivanom Krajíčkom v televízii od rána do večera a od večera do rána. Zábavné relácie, v ktorých som účinkoval, neskôr zrušili. Teraz sa vyrábajú všelijaké programy, ja v nich však nie som. Tých, ktorí ich vyrábajú, volám ‚pripravovači programov‘ a tí už takéhoto starého deda, ako som ja, nepotrebujú,“ skonštatoval umelec pre Život v roku 2016.

Za list mame skončil vo väzení. Kto najviac podržal obľúbeného herca Olda Hlaváčka, keď vyšiel spoza mreží? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 3. decembra 2020).

Ilustračná snímka

Netradičné bývanie či nová dominanta New Yorku... Tucet bizarností, ktoré musíte vidieť!

Populárne články
Ilustračná snímka

Pripadá vám to neuveriteľné? Áno! Ale nič to nemení na tom, čo sa mi stalo...

Anthony Hopkins

Bol by som sa upil na smrť: ANTHONY HOPKINS sa už 45 rokov nedotkol alkoholu

Ilustračná snímka

Spievankovo zabáva a vzdeláva deti už 18 rokov: V čom tromfli aj Karla Gotta?

Kralevich zverejnila zábery z Vysokých Tatier.

Daniela Kralevich prelomila mlčanie: Prvé slová o nehode, pri ktorej zomrela mladá študentka

Rozprávková krajina objektívom nášho reportéra.

VIDEO: Aspoň na chvíľu ako v rozprávke. Fascinujúci pohľad na zasneženú krajinu

STANLEY MATTHEWS sa ako rytier správal na ihrisku i v živote.

Stanley Matthews bol prvý futbalista, ktorý sa mohol pýšiť titulom sir. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia