To nevymyslíš, to je život. Dvojnásobnej mamičke zachránila život obyčajná mrazená pizza.

Janette Schofield (45) z Oldhamu je mamičkou dvoch detí a absolútne nevedela, že má v sebe vážnu chorobu. Bol to deň ako každý iný. Kúpila si mrazenú pizzu a keď išla skontrolovať, či je už upečená, spadla a zlomila si chrbticu. V ukrutných bolestiach ju previezli do nemocnice, no tam jej oznámili niečo, s čím vôbec nerátala.

Testy odhalili, že má na ľavej strane pľúc abnormálny nádor, ktorý mal 4 centimetre. Musela ísť urgentne pod nôž a podstúpiť chemoterapiu. „To jedlo mi istým spôsobom zachránilo život,“ povedala Schofield pre Daily mail. Odborníci však mali problém zistiť, čo vôbec spôsobilo nádor a zlyhala dokonca aj biopsia, ktorá mala potvrdiť alebo vylúčiť, či ide o rakovinu. Napriek tomu ju museli operovať. „Dostala som tri možnosti - rádioterapiu, kde by som riskovala stratu polovice pľúc, zmrazenú biopsiu, kde by mi odobrali časť nádoru a 15 percent pľúc alebo úplne odstránili nádor a časť pľúc," vysvetlila. Janette si vybrala poslednú možnosť.

Po zákroku jej lekári povedali, že neznáma lézia bola v skutočnosti rakovina pľúc. Janette doslova utiekla hrobárovi z lopaty a je len vďačná za ten incident, kvôli ktorému musela ísť do nemocnice. Na rakovinu pľúc každý rok zomrie v Spojenom kráľovstve 35 000 ľudí a viac ako 127 000 v USA. Táto choroba je zákerná práve v tom, že nemá výrazné príznaky, až kým nepokročí do ďalšieho štádia.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia