Mamička jedného dieťaťa sa podelila o svoj každodenný život s mimoriadne zriedkavým ochorením, vrátane krutých poznámok, ktoré dostáva od ľudí.

Lauren Behanna zo Západnej Virgínie v USA, ktorá žije so svojím manželom Codym a ich sedemročnou dcérou Abby, nedávno verejne prehovorila o svojom vrodenom myastenickom syndróme. V klipe, ktorý nazbieral viac ako 13,5 milióna pozretí, 27-ročná žena ukazuje, ako používa filter TikTok, ktorý "vás urobí krásnymi". V skutočnosti jej zriedkavá diagnóza spôsobila "predĺženú" tvár, kvôli ktorej sa Lauren často stáva obeťou internetovej šikany.

"Narodila som sa so svalovou slabosťou, ktorá sa podobá skleróze multiplex, ale slabosť nenastáva postupne," povedala Lauren pre NeedToKnow.Online. "Prvý rok svojho života som strávila prevažne v nemocnici, pretože som často prestávala dýchať. Bez liekov som v podstate handrová bábika - nemôžem sa hýbať a sotva dýcham. Každý deň sa musím učiť znovu chodiť. Keď sa zobudím, nemôžem vstať z postele. Musím čakať aspoň 30 minút, kým sa mi podarí vstať." Lauren tvrdí, že si na svoju chorobu a to, že vyzerá inak, zvykla. Rovnako ako na nevyberavé komentáre ľudí.

"Od svojich štyroch rokov užívam dva druhy liekov, ktoré spolu fungujú, a bez nich som v podstate mŕtva," hovorí na rovinu dievča, ktorej rodičom povedali, že sa nedožije prvých narodenín. "Z emocionálneho hľadiska to bolo ťažké, pretože som sa často pýtala ´prečo práve ja?´, ale dopriala som si čas, aby som sa vyplakala a dala priechod všetkým pocitom." Pre Lauren je oporou jej dcéra Abby, ktorá si podľa jej slov "nevšíma" maminu odlišnosť. 27-ročná Američanka, ktorá sa realizuje na TikToku a von veľmi nevychádza, si praje len jedno: "Dúfam, že budem žiť dlhý, zdravý a šťastný život, v ktorom budem naďalej zabávať a inšpirovať ľudí."

FOTO LAUREN NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia