Mamička vo februári navštívila gynekológa s priamym cieľom - obnoviť predpis antikoncepcie. Čo jej lekár oznámil, nečakala ani v najbláznivejšom sne.

Ashley Ness (35) má 8-ročnú dcéru Chanel a žije s priateľom Valom (47), otcom ďalších troch synov, z toho dvaja bývajú s nimi. A hoci párik spoločné dieťa plánoval, osud to zariadil inak. Budú ich mať hneď niekoľko! Ashley totiž čaká štyri deti v dvoch placentových vakoch, čo naznačuje dve sady identických dvojčiat - čo je vzácnosť "asi 1 z 10 miliónov", hovorí Dr. Ahmet Baschat, riaditeľ Centra pre fetálnu terapiu a profesor na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Johns Hopkins Medicine. "Je to vysoko rizikové tehotenstvo," potvrdil People skúsený odborník. "Vidíme veľa vzácnych vecí, ale toto je prvýkrát, čo o tom počujem za celú svoju kariéru."

Na ceste k opätovnému počatiu Ashley štyrikrát potratila. "Tak trochu som sa zmierila s tým, že som bola obdarená jedným dieťaťom, a jeho chlapcov som prijala za svojich," hovorí 35-ročná rodáčka z mesta Taunton v Massachusetts. "Takže som si povedala: ´Môj život je kompletný.´ Nikdy som nečakala, že sa dozviem, že budem mať ďalšie dieťa." Po tom všetkom bola táto správa pre ňu "veľkým šokom," hovorí. Dvojčatá sa síce v jej rodine vyskytujú - jej mama mala dvojčatá, starý otec bol dvojča a aj teta mala dvojčatá. Matka jej priateľa je tiež dvojča a jeho sestra mala dvojčatá. Ashley však čaká rovno štyri detičky, jedna sada dvojčiat bude mužského pohlavia, druhá ženského. "Akoby som ani nevedela, čo som v tej chvíli mala povedať," priznáva otvorene.

Budúca mamička 5 detí, ktorá je momentálne v 24. týždni, hovorí, že jej lekári diskutovali o pôrode cisárskym rezom približne v 30. - 32. týždni, "ale už nie potom, lebo podľa nich sa riziko jednoducho zvyšuje." Prípravy na príchod nových členov rodiny sa rozbehli, pomôcť páru sa rozhodli aj neznámi ľudia, ktorí prispievajú finančne či rôznymi darmi. Všetky štyri deti už dokonca majú aj mená. V súlade s rodinnou tradíciou, ktorá sa začína menami na CH, sa Ashley rozhodla, že dievčatá budú Chesley a Chatham a chlapci Chance a Cheston.

AKO VYZERÁ ASHLEY SO 4 DEŤMI V BRUŠKU, SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia