Mamička troch dospelých dcér a jedného syna v pubertálnom veku bola zmierená s ďalšou kapitolou v živote ženy. Všetko nakoniec bolo inak.

Rachel Hodgson (47) ani okom nemihla, keď jej dlhšie nechodila menštruácia - myslela si, že práve prechádza začiatkom menopauzy, ale po náhodnej návšteve lekárov zistila, že v skutočnosti je v piatom mesiaci tehotenstva so svojím piatym dieťaťom, a to po úctyhodných 20 rokoch od privítania svojho prvého potomka, píše Mirror.

Mamička z austrálskeho Melbourne a jej 48-ročný manžel Paul privítali svoju najmladšiu dcéru Peggie Jean na svete v novembri 2020. Doma ju čakali ďalšie tri sestry - teraz už 22-ročná Isabella, 20-ročná Molly, 17-ročná Olivia a 15-ročný brat Will. Rachel a Paul, ktorí sú manželmi už 24 rokov, teraz Peggie nazývajú svojím malým zázrakom - aj keď Rachel bola "zničená", keď sa malá narodila. "Mala som 46 rokov, keď som porodila Peggie. Mali sme za sebou desaťročia plienok a nočného kŕmenia, naše dni plné detí boli dávno preč - mysleli sme si, že ďalšou etapou budú vnúčatá, keďže sme doma mali štyroch tínedžerov," vysvetľuje teraz už 5-násobná mamička. "Bola som v 19. týždni tehotenstva, keď mi to lekári povedali, ale nevyzerala som ani som sa necítila tehotná. Jednoducho som predpokladala, že sa mi zastavila menštruácia, keďže som mala 45 rokov a bola na začiatku menopauzy. Ani na sekundu mi nenapadlo, že by som mohla byť tehotná," zdôrazňuje Rachel a priznáva, že "veľa plakala", keď si prvýkrát uvedomila, že bude v 46 rokoch opäť mamou.

"Bola som modelkou, nosila som oblečenie v obvyklej veľkosti, pracovala som na plný úväzok a páčilo sa nám, že máme nezávislejší životný štýl," hovorí Rachel s tým, že "spočiatku som veľa plakala, ale rozhodli sme sa, že to tak má byť, a ja som to prijala." A hoci je rodina s novým prírastkom šťastnejšia ako kedykoľvek predtým, Rachel priznáva obavy, ako vekový rozdiel ovplyvní Peggie, keď vyrastie. "Stále počítam, koľko budem mať rokov, keď bude chodiť do školy. Ešte si ma nepomýlili s jej babičkou, ale čakám na to." Mama piatich detí však dúfa, že jej príbeh pomôže vliať "nádej" starším ženám, ktoré sa možno pokúšajú otehotnieť. "Chcela by som, aby môj príbeh bol posolstvom nádeje pre staršie ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, a hlasom rozumu pre tie, ktoré nečakane otehotneli v neskoršom veku. Mať Peggy v 46 rokoch mi pripomína, že vek je len číslo. Je to náš malý zázrak a naučila ma, že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Ona je mojou najväčšou životnou lekciou," zakončila šťastná mamička.

FOTO MALEJ PEGGY AJ JEJ VEĽKÝCH SÚRODENCOV NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia