Matka ôsmich detí je opäť tehotná! Tentoraz však nečaká svoje dieťa.

Päťdesiatročná Chalise Smith z Utahu sa ponúkla ako náhradná matka pre svoju 24-ročnú dcéru Kaitlyn Munoz po tom, ako jej oznámili, že už nemôže mať deti v dôsledku zničujúceho autoimunitného ochorenia, píše DailyMail.

Kaitlyn, ktorá žije v meste El Paso v Texase, diagnostikovali v roku 2019 ochorenie, ktoré napáda zdravé časti jej tela a nazýva sa Sjögrenov syndróm, a trpí aj endometriózou - ochorením, pri ktorom sa tkanivo podobné výstelke maternice začne zväčšovať aj na iných miestach, ako sú vaječníky a vajcovody. Predtým, ako jej diagnostikovali Sjögrenov syndróm, mala to šťastie, že sa jej prostredníctvom umelého oplodnenia podarilo počať svojho prvorodeného syna Callahana (2). Teraz jej mama Chalise čaká pomocou IVF druhé dieťa Kaitlyn, dievčatko, ktoré sa má narodiť v máji.

"Už v roku 2019 som bojovala s neplodnosťou kvôli endometrióze a tri roky sa bezvýsledne snažila mať deti," hovorí Kaitlyn. Matka v domácnosti a jej 30-ročný manžel Miguel, absolvent práva, sa rozhodli pokračovať v umelom oplodnení, ktorého výsledkom boli štyri embryá. "Implantovali mi dve embryá, z ktorých sa narodil môj syn Callahan," pokračuje Kaitlyn. "Tehotenstvo prebiehalo veľmi dobre, až kým som v 30. týždni nedostala záchvat, ktorý viedol k mojej diagnóze." Verdikt lekárov bol nemilosrdný - donosiť ďalšie deti by pre mladú mamičku nebolo bezpečné. "Bola som zdrvená. Vždy som snívala o veľkej rodine, už od detstva bolo mojím snom byť matkou s množstvom detí," spomína na ťažké chvíle Kaitlyn.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia