Rumeysa Gelgi, najvyššia žena sveta, absolvovala svoj vôbec prvý let. Aby sa pre ňu uvoľnilo miesto, bolo potrebné urobiť v lietadle nevyhnutné úpravy.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Turecka odletela v septembri z Istanbulu do San Francisca. "Bezchybná cesta od začiatku až do konca. Bola to moja prvá cesta lietadlom, ale určite nie posledná," povedala Rumeysa s nadšením svojim 28-tisíc sledovateľom na Instagrame a dodala: "Srdečné poďakovanie patrí každému človeku, ktorý bol súčasťou mojej cesty." Dievčina zdieľala niekoľko fotografií z cesty, ktorá sa uskutočnila s pomocou leteckej spoločnosti Turkish Airlines. Ako informuje New York Post, z lietadla ale najprv museli vyradiť pol tucta sedadiel a nahradiť ich špeciálne vyrobenými nosidlami, na ktorých mohla Rumeysa ležať. Vyše 213 cm vysoká Turkyňa plánuje zostať v USA šesť mesiacov.

Rumeysa v San Franciscu
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CkPtCBjL-vN/

Minulý rok bola v Guinnessovej knihe rekordov vyhlásená za najvyššiu ženu na svete - nie je to však zďaleka prvý rekord, ktorý si pripísala. Rumeysa má Weaverov syndróm - zriedkavé genetické ochorenie, ktoré spôsobuje prerastanie kostí - a už od detstva je super vysoká. Ešte v roku 2014, vo veku 17 rokov, bola zapísaná ako najvyššia žijúca tínedžerka na svete. Medzitým má na svojom konte aj niekoľko ďalších Guinnessových rekordov vrátane najdlhšieho prsta u žijúcej ženy (11,8 cm) a najdlhšieho chrbta u žijúcej ženy (59,89 cm).

"Narodila som sa s extrémnou fyzickou jedinečnosťou a chcela som, aby sa čo najviac z toho uznalo a oslávilo, dúfajúc, že inšpirujem a povzbudím ostatných s viditeľnými odlišnosťami, aby robili to isté a boli sami sebou," vyhlásila dievčina ešte v apríli. Rumeysa, ktorá pracuje v odvetví technologického softvéru, zvyčajne používa na pohyb špecializovaný invalidný vozík, ale dokáže chodiť aj s pomocou palice.

FOTO EXTRÉMNE VYSOKEJ DIEVČINY NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia