Presne dvadsať rokov uplynulo odvtedy, čo sa vzťahy medzi Helenou Vondráčkovou (74) a jej bratom Jiřím Vondráčkom (70) pošramotili.

Legendárna umelkyňa sa totiž rozviedla s nemeckým hudobníkom Helmutom Sickelom (67). Po jeho boku žila takmer dvadsať rokov a po rozvode bola odhodlaná dať si na istý čas od mužského pokolenia pauzu. Ale láske sa rozkázať nedá. Netrvalo dlho a po stroskotanom manželstve sa Helena zamilovala až po uši. Na jednom zahraničnom zájazde futbalového tímu umelcov Amfora stretla o dvanásť rokov mladšieho Martina Michala (62) a bola ruka v rukáve.

Hoci by sa mohlo zdať, že išlo o idylické obdobie speváčkinho života, opak je pravda. Kým ona sa v náručí mladšieho partnera cítila opäť šťastná, jej rodinu nový člen vôbec nepotešil. Brat Jiří Vondráček Martina Michala vôbec neprijal a svoju sestru prosil, aby sa ho vzdala. Ona však urobila presný opak a dva roky po svojom zoznámení s Michalom, teda vo februári 2003, sa s ním na hrade Karlštejn zosobášila. Tým sa Helene pokazil nielen vzťah s bratom, ale aj s rodičmi. Prečo sa to stalo, si dodnes nevie vysvetliť ani Helena, ani jej brat Jiří…

Umelkyňa v relácii Intimní zpovědi pre redaktorku Radku Červinkovú v roku 2017 priznala, že ako rodina boli Vondráčkovci vždy veľmi súdržní, no svoju veľkú lásku prenášali aj do jej ľúbostných vzťahov. „Oni žili v neustálej obave, aby som netrpela, aby bolo všetko okej, ale asi to bola občas prílišná starostlivosť… Asi aj z toho dôvodu niekoľko vzťahov zahynulo. Nebolo to pri všetkých vzťahoch, ale v prípade niektorých z nich mali asi trošku podiel… Ale nechcem im ubližovať, oni to mysleli dobre,“ uviedla Helena zmierlivo. Možno práve na základe minulých skúseností si odhodlane povedala, že tentoraz bude za svoju lásku k Martinovi Michalovi bojovať a nedá sa ovplyvniť názormi vonkajšieho sveta, hoci by sa mohlo zdať, že to s ňou jej okolie myslí najlepšie, ako sa len dá.

Príde medzi Helenou Vondráčkovou a jej bratom k zmiereniu? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia