Sympatická brunetka, ktorej nehoda v detstve obrátila život naruby, teraz pracuje ako modelka na plný úväzok a inšpiruje desaťtisíce ľudí na celom svete.

Dvadsaťšesťročnej Victorii Salcedo museli vo veku 6 rokov amputovať obe ruky a ľavú nohu po tom, čo sa nešťastnou náhodou dotkla elektrického drôtu a utrpela popáleniny tretieho stupňa. Počas nasledujúcich rokov si brunetka zvykla používať pravú nohu napríklad na jedenie, česanie vlasov či líčenie. V 19 rokoch si ju všimol modelingový skaut a nielenže sa v tomto biznise uchytila, v roku 2021 sa dokonca zúčastnila na súťaži Miss Ekvádor.

"Nešla som tam preto, aby ma prijali. Išla som tam, aby som reprezentovala svoju krajinu, aby som reprezentovala seba ako ženu, aby som reprezentovala seba ako duševnú bytosť, ako inú formu krásy," cituje krásku NY Post. Modelka, ktorú na Instagrame sleduje 170 000 fanúšikov, dúfa, že jej zviditeľnenie podnieti ľudí, aby o ľuďoch s amputovanými končatinami začali rozmýšľať inak. "Využívam to, čo som prežila, čo som sa naučila, a zdieľam to," vysvetlila. "Inšpirovať ostatných je pre mňa príležitosť zmeniť myslenie ľudí. Je to príležitosť podeliť sa s ostatnými o časť seba samého."

FOTO JEJ CELEJ POSTAVY SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia