Otec schudol neuveriteľných 89 kíl po tom, čo sa ho jeho sedemročný syn spýtal, či sa chystá zomrieť.

Matthew Riggs, riaditeľ IT oddelenia, popri pravidelných návštevách reštaurácií pojedal aj obrovské porcie doma pripraveného jedla, ktoré navyše zapíjal fľašou rumu. Jeho váha nakoniec dosiahla závratných 172 kg. "Boli to roky a roky zlého stravovania a povedal by som, že som bol na pokraji alkoholizmu. Tri a pol roka som väčšinu dní pil fľašu rumu a kolu a okrem toho, že mi manželka varila večeru, jedol som tri jedlá denne," rozhovoril sa pre LadBible. Matthew sa spamätal až vtedy, keď mu jeho syn Harrison položil zásadnú otázku.

"Nemyslel som si, že robím niečo zlé. Vedel som, že som stále väčší a väčší - moje oblečenie mi nesedelo a musel som si stále kupovať nové. Ale keď mal môj syn sedem rokov, prišiel domov zo školy a povedal mi: 'Ocko, musím sa ťa na niečo spýtať - zomrieš?´ A ja som sa na neho pozrel a doslova sa zrútil. Povedal som: "Harrison, prečo by som mal zomrieť?" A on na to: "No, v škole sme sa učili o tele a ty si tučný a máš nadváhu. Dostaneš infarkt?´ Povedal som mu: 'Nebuď hlúpy'." Vtedy mu sľúbil, že otecko bude fit a zdravý.

O niekoľko dní neskôr sa vybral s kamarátom do posilňovne, vzdal sa svojich zvyčajných jedál a štedrých porcií koláčov v prospech zdravej stravy, ktorú si sám pripravoval. A keď sa striktne držal svojho nového režimu - 755 dní nevynechal žiadnu lekciu v posilňovni - čoskoro sa dostavili výsledky a za 11 mesiacov schudol takmer 70 kil. Po troch rokoch celkovo 90 kg. Matthew hovorí, že okrem zmeny fyzického zdravia mu chudnutie a objavenie lásky k cvičeniu pomohlo aj po psychickej stránke. A čo je pre preňho najdôležitejšie, sú jeho dve deti, ktoré vyrastajú s fit a zdravým otcom.

NESKUTOČNÁ PREMENA! POZRITE, AKO MATTHEW TERAZ VYZERÁ...
Diskusia