Rodičia rozdielnej farby pleti otvorene prehovorili o nechutných útokoch, ktorým bolo ich dieťa vystavené už vo veku 15 mesiacov. A to len preto, ako vyzerá!

Marwa Houma (33) pre Mirror uviedla, že očakávala, že jej dcéra Julia-Marie bude mať odtieň pleti ako ona a jej černošský partner Malcolm John (60). Namiesto toho sa narodila s blond vlasmi, modrými očami a bledou pokožkou. Nič netušiace dieťa tak v útlom veku muselo čeliť diskriminácii a Malcolm drsným reakciám ľudí, ktorí odmietajú uveriť, že je otcom dieťaťa.

Mama z anglického Croydonu bola nadšená, keď pred 2 rokmi otehotnela. Keď sa však Julia-Marie v júni minulého roka narodila, Marwu prekvapili nápadné črty jej dcéry, ktoré sa nezhodovali s výzorom rodičov. Napriek tomu, že lekári dievčatku hneď po narodení nezistili zriedkavé ochorenie, testy o dva mesiace neskôr odhalili, že má albinizmus, ktorým trpí jeden zo 17 000 ľudí. Albinizmus ovplyvňuje tvorbu melanínu, ktorý určuje farbu vlasov, očí a pokožky a spôsobuje, že osoby s týmto ochorením sú obzvlášť citlivé na slnečné žiarenie.

"Narodila sa úplne biela, s blond vlasmi a modrými očami," hovorí Marwa. "Očakávala som, že budem mať dieťa s tmavšou pokožkou, keďže jej otec je karibského pôvodu." Napriek tomu, že Malcom je milujúcim otcom Julie-Marie, ľudia odmietajú uveriť, že je jej otcom. "Keď sa pozrú na Malcolma s Juliou, hovoria si: ´Čo ten chlap robí s tým dieťaťom?´ Ľudia naňho pozerali, akoby to dieťa uniesol, a ja som s ním cítila," vraví nešťastná žena, ktorá sa spolu s partnerom zúfalo snaží ochrániť svoju dcéru pred šikanovaním. Napriek diskriminácii a zdravotným problémom, ktorým Julia-Marie čelila v ranom veku, sa jej podarilo odštartovať úspešnú kariéru detskej modelky, ktorá priťahuje fanúšikov z celého sveta.

FOTO JULIINHO OTCA NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia