S pribúdajúcimi rokmi nám vo vlasoch zväčša pribúdajú šedivé vlasy či celé pramene. Pre mnohé ženy je to nočná mora a hneď podnikajú kroky, ktorými šediny zakryjú. Je to však pre udržanie atraktívneho vzhľadu nevyhnutné? Tu sú tri typy, ako nechať svoje prirodzené strieborné pramene vyniknúť.

Nechajte vlasy rásť

To, či si vlasy prestanete farbiť a prekrývať šediny, je samozrejme vaše rozhodnutie. Ak sa rozhodnete, že dáte sivému odtieňu vlasov šancu, najlepšie je, ak vám na začiatku narastú aspoň dva centimetre šedín, čo môže trvať 4 až 5 mesiacov. Veľa ľudí nemá trpezlivosť čakať, a tak sa rozhodnú pre opätovné farbenie vlasov, ale ak to vydržíte,  otvoria sa vám nové možnosti úpravy vlasov s pomocou produktov na melírovanie. Tie vám pomôžu zladiť odrasty počas procesu vyrastania šedín.

Melír je dobrý nápad

Prelínaním melíru cez vlasy môžete pomôcť zvýrazniť existujúce šedivé pramene. Tenké, jemné melíry sú skvelým spôsobom, ako zladiť šediny so základnou farbou, najmä s pramienkami lemujúcimi tvár, pretože vďaka nim môže farba pôsobiť výraznejšie. Odtieň melíru závisí od vašej základnej farby a môže byť zámerne zvolený tak, aby sivú farbu odlíšil alebo zvýraznil.

Diskusia