Dobré rady

Syna v hokeji podporujeme, no je to finančná záťaž. Existuje príspevok od zamestnávateľa?

redakcia
redakcia
10.1. 2020 21:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Dobré rady

Syna v hokeji podporujeme, no je to finančná záťaž. Existuje príspevok od zamestnávateľa?

redakcia
redakcia
10.1. 2020 21:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Mám 12-ročného syna, ktorý hrá hokej. Veľmi sa mu darí, s tímom získali viacero ocenení.

S manželom ho v tom plne podporujeme, čakáme však druhý prírastok do rodiny a všetky veci súvisiace s hokejom sú finančne veľmi zaťažujúce. Bude to pre nás náročné, keď budeme mať teraz dve deti, aby sme obom všetko zabezpečili. Počuli sme, že by sa mal zamestnancom začať vyplácať nejaký príspevok na športové aktivity pre dieťa. Je to pravda? Ako môžeme tento príspevok získať?

Marta

Svoje otázky posielajte na e-mailovú adresu [email protected] alebo nám píšte na poštovú adresu ŽIVOT, Bajkalská 19B, ROSUM, 832 15 Bratislava 3, heslo Odborníci radia.

Radí advokátka JUDr. Jarmila Zahradníková

S účinnosťou od 1. januára 2020 bude v Zákonníku práce nové ustanovenie, na základe ktorého bude môcť zamestnávateľ zamestnancovi poskytnúť príspevok na športovú činnosť dieťaťa. Rozhodujúcou podmienkou bude, aby pracovný pomer zamestnanca trval najmenej 24 mesiacov nepretržite, pričom zamestnanec si bude môcť v kalendárnom roku podať žiadosť len u jedného zamestnávateľa.

Príspevok bude zamestnávateľ poskytovať v sume 55 percent oprávnených výdavkov, najviac však do výšky 275 eur za kalendárny rok, a to spolu na všetky deti zamestnanca. Na to, aby vám zamestnávateľ poskytol daný príspevok, mu budete musieť predložiť doklad o oprávnených výdavkoch na dieťa vydaný športovou organizáciou, ktorou je výlučne organizácia zapísaná v registri právnických osôb podľa osobitného predpisu o športe, ktorá zabezpečuje pre dieťa vykonávanie danej športovej činnosti.

Na tomto potvrdení bude musieť byť uvedené meno a priezvisko dieťaťa vykonávajúceho športovú činnosť a obdobie, na ktoré sa doklad vzťahuje. Potvrdenie treba predložiť zamestnávateľovi do 30 dní odo dňa jeho vydania danou organizáciou. Zamestnávateľ však nebude povinný príspevok poskytnúť. Bude na jeho dobrovoľnom rozhodnutí, či príspevok zamestnancom poskytovať bude alebo nie.

V prípade, že sa rozhodne príspevok poskytnúť a vy budete spĺňať všetky podmienky na jeho poskytnutie, príspevok vám vyplatia v najbližšom výplatnom termíne po predložení dokladu, ak sa so zamestnávateľom nedohodnete inak.

Ilustračná snímka

Inteligentné zrkadlo aj toaleta: Kúpeľňa budúcnosti prináša technológie pre najnáročnejších

Populárne články
Prvú sobotu po Troch kráľoch sa jubilejným 20. ročníkom Plesu v opere otvorila plesová sezóna na Slovensku. Po prvýkrát sa moderátorského žezla chopili herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba.

NAJ momenty Plesu v opere: Najprestížnejšia udalosť roka oslávila jubileum

Na začiatku kariéry jej veľmi pomohol HUGO HAAS. Bola jeho žiačkou, hereckou kolegyňou a takisto milenkou.

Herecké šťastie Adiny Mandlovej trvalo 12 rokov. Jej život bol plný dramatických zvratov

Na Slovensku nájdete tri dediny, ktoré majú názov Lúčky.

Na Slovensku sú až tri obce s názvom Lúčky: Ako sa žije pod bielou perinou?

Ilustračná snímka

Neuveriteľné! Ženu s tromi deťmi zachránili po vyše mesiaci v dažďovom pralese

Jaromír Jágr (47) a Elizabeth Kopecká (24)

Špekuláciám o vzťahu Jágra a Hantuchovej odzvonilo: Po svojom boku má túto krásku

Život prišiel z vesmíru. Je to pravda?

Prišiel život z vesmíru?

Zobraziť viac
Diskusia