Dobré rady

Stále žije s rodičmi. Ako posmeliť chlapa aby sa osamostatnil?

Andrea Heldová
Andrea Heldová
22.2. 2021 21:00
Diskusia ()
Dobré rady

Stále žije s rodičmi. Ako posmeliť chlapa aby sa osamostatnil?

Andrea Heldová
Andrea Heldová
22.2. 2021 21:00
Diskusia ()

Keby som to písal rukou, napísal by som, že mi skoro pero vypadlo. Dlho som nevedel, ako na váš list odpovedať, lebo je to naozaj zložité. Napríklad už to, akú rolu v tom príbehu hráte vy. Prečo vám tento starý mládenec leží na srdci? Alebo prečo vám leží na srdci to, ako to prežíva jeho mama, vaša kamarátka? Okolo nás je veľmi veľa alternatívnych ľudských príbehov. Zvykli sme si pozerať sa na svet podľa kultúrnych šablón. Deti by sa mali osamostatniť, vyštudovať, oženiť, odsťahovať, no nie veľmi ďaleko, mať dobrú prácu, nemať úchylky, byť normálne, uvedomovať si veci odtiaľ-potiaľ, byť slušné...

Niektorí ľudia majú iný život a ten často zostáva zahalený tajomstvom. Sú „divní“. Rodičia to niekedy tušia, ale na to máme taký skvelý vynález – nevedomie. Tvárime sa, že nevieme prečo, bedákame, tárame a hlavne nechceme o pravde nič vedieť, lebo je nepríjemná. Ďalší vynález je predstieranie, že niečo riešime. Ale len akože, vlastne mútime vodu. Masla niet.  Roberta, obávam sa, že v tomto príbehu je vaša rola v tom, že vypočujete trápenie svojej kamarátky.

Ak naozaj chcete pomôcť onomu „starému mládencovi“, skúste ho nasmerovať k terapeutovi, ktorý si následne bude lámať hlavu nad tým, ako ho priviesť k sebe samému, k vlastnému životu, k vedomiu. Ďalším druhom pomoci by bola dohadzovačka, táto profesia u nás už, bohužiaľ, vymrela. Je však možné, že jeho život je naozaj tá najlepšia možná alternatíva, ktorú mu ponúka naša kultúra, vaša komunita, jeho rodina, on sám, vzhľadom na jeho osobitosť a výbavu. No verím, že by sme pre neho všetci vedeli vymyslieť lepší príbeh.

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
S manželom.

Bernasovská a Mravec sú spolu vyše dvadsať rokov: Čo ich spája?

Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

LEGENDÁRNE VTIPY zo Života: Vybrali sme pre vás to najlepšie zo 60. rokov!

Ilustračná snímka

Možno mágia, možno zázrak. Prvé snehové vločky mi prinášajú šťastie do života!

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Ilustračná snímka

Bolestivý prísľub PRINCEZNEJ DIANY: Svoje slová už nestihla naplniť

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia