Dobré rady

Presťahovali sme sa do vysnívaného domu, no som v ňom nešťastná. Nechcem tu žiť!

redakcia
redakcia
4.1. 2020 21:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Dobré rady

Presťahovali sme sa do vysnívaného domu, no som v ňom nešťastná. Nechcem tu žiť!

redakcia
redakcia
4.1. 2020 21:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Manžel vždy túžil po dome, ja som si myslela, že tiež. Presťahovali sme sa pred rokom do vysnívaného domu, narodila sa nám dcéra a ja som tu čoraz nešťastnejšia.

Som stále sama doma, nikoho tu nepoznám a keď sa chcem stretnúť s kamoškami, musím ísť do mesta. Utekám tam čoraz častejšie, čo sa nepáči mužovi. Nechcem tu už žiť. Som tu nešťastná.

Adela

Svoje otázky posielajte na e-mailovú adresu [email protected] alebo nám píšte na poštovú adresu ŽIVOT, Bajkalská 19B, ROSUM, 832 15 Bratislava 3, heslo Odborníci radia.

Odpovedá psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Niekedy vopred neodhadneme, čo zmena životného štýlu prinesie. To sa, pravdepodobne, prihodilo vám. Niektoré dôležité očakávania, napríklad tie v súvislosti so sociálnym životom a vašou nezávislosťou ostali bokom a teraz sú nenaplnené. Nemohli ste vedieť, čo to prinesie, a asi ste ani netušili, ako sa budú vyvíjať vaše potreby počas materskej a rodičovskej dovolenky.

To sa stane, že sme po niečom túžili a keď sme si to vyskúšali, zistili sme, že to nie je vo všetkom také, aké sme si to vysnívali. Nuž, ale to nie je koniec sveta, ide o ďalší krok v živote a zmena je komplexná. Potrebujete zistiť, ako ďalej organizovať svoje potreby okolo sociálneho života. Čo by ste mohli teraz aspoň trochu ovplyvniť, aby vám to prinieslo uspokojenie do vášho sociálneho života? Ide o to, že chcete byť viac v kontakte s priateľkami? Alebo mať pestrejší program počas dňa? Chystáte sa do práce?

Niekedy je to o adaptácii na nové návyky a postupy, niekedy si musíme zvyknúť na cestovanie alebo na iný rytmus dňa. Čo z tohto je váš prípad? Zapátrajte, či niekto býva vo vašej blízkosti, s kým by ste mohli nadviazať nové priateľstvo, aby ste časť týchto potrieb pokryli aj nezávisle od manžela a jeho podpory. Znie to trochu, akoby vás zavrel do hradu a očakával, že to je už vlastne vrchol vášho šťastia.

Akoby to nevedel vnímať a chápať ako vašu potrebu. Čím si myslíte, že to je? Pokladám za ústredné porozprávať sa s manželom o tom, čo prežívate a hovoriť o vašich osobných prioritách rovnako ako o tých rodinných, a potom spoločne hľadať riešenia.

Ilustračná snímka

Inteligentné zrkadlo aj toaleta: Kúpeľňa budúcnosti prináša technológie pre najnáročnejších

Populárne články
Prvú sobotu po Troch kráľoch sa jubilejným 20. ročníkom Plesu v opere otvorila plesová sezóna na Slovensku. Po prvýkrát sa moderátorského žezla chopili herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba.

NAJ momenty Plesu v opere: Najprestížnejšia udalosť roka oslávila jubileum

Na začiatku kariéry jej veľmi pomohol HUGO HAAS. Bola jeho žiačkou, hereckou kolegyňou a takisto milenkou.

Herecké šťastie Adiny Mandlovej trvalo 12 rokov. Jej život bol plný dramatických zvratov

Na Slovensku nájdete tri dediny, ktoré majú názov Lúčky.

Na Slovensku sú až tri obce s názvom Lúčky: Ako sa žije pod bielou perinou?

Ilustračná snímka

Neuveriteľné! Ženu s tromi deťmi zachránili po vyše mesiaci v dažďovom pralese

Jaromír Jágr (47) a Elizabeth Kopecká (24)

Špekuláciám o vzťahu Jágra a Hantuchovej odzvonilo: Po svojom boku má túto krásku

Život prišiel z vesmíru. Je to pravda?

Prišiel život z vesmíru?

Zobraziť viac
Diskusia