Dobré rady

Po nedávnej svadbe sa všetko zmenilo. Muž sa mení na psychopata

redakcia
redakcia
13.12. 2019 21:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Dobré rady

Po nedávnej svadbe sa všetko zmenilo. Muž sa mení na psychopata

redakcia
redakcia
13.12. 2019 21:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Vydávala som sa nedávno a pomaly zisťujem, že som ani nevedela, koho si beriem. Môj muž je navonok veľmi šarmantný, úžasný, vtipný...

Ale len dovtedy, kým sa za nami nezatvoria dvere bytu. Vtedy sa razom mení na egoistického narcistického psychopata, ktorý myslí len na seba a svoje potreby. Neprejavuje mi lásku, nepoďakuje sa, nemá žiadny záujem deliť sa so mnou o život. Zmenilo sa to po svadbe. Myslela som si, že sa to vráti, ale nič. A je to už rok.

Dana

Svoje otázky posielajte na e-mailovú adresu [email protected] alebo nám píšte na poštovú adresu ŽIVOT, Bajkalská 19B, ROSUM, 832 15 Bratislava 3, heslo Odborníci radia.

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová 

Vydať sa z lásky a potom dodatočne zistiť, že ste si vzali niekoho iného, než ste očakávali, je skoro ako rana pod pás. Viem si predstaviť, že vás to zraňuje a ste sklamaná vo svojich nádejach a očakávaniach od tohto vzťahu.

Ak ste sa s manželom o jeho správaní už rozprávali a situácia medzi vami ostáva bez významnejšej zmeny z jeho strany, pravdepodobne to už iné nebude. V externom prostredí sa bude snažiť a bude sa ovládať, v súkromnom priestore to bude pokračovať tak, ako ste to spoznali počas spoločného roka života po svadbe.

Ak ste mu takúto spätnú väzbu ešte nedali, hovorím si: Čo vás núti čakať? Niečoho sa bojíte? Akcentované črty osobnosti sú veľmi náročné na zmenu, ale každý má právo na spätnú väzbu. Bolo by fajn manželovi povedať o tom, čo vám vo vzťahu chýba a ako vašu súkromnú interakciu prežívate.

Dať mu vedieť, že to, čo vám na ňom imponuje, je jedna vec a to, že vaše vzťahové potreby nie sú uspokojené, je ďalšia významná časť vášho spolužitia. Určité osobnostné črty sa nemenia, a ak áno, musí tá osoba sama chcieť na sebe pracovať. Ak to tak nie je, bohužiaľ, nedám vám nádej, že sa niečo naozaj významne zmení.

Tento vzťah pravdepodobne iný nebude, manžel vo vás nevidí partnerku, ale slúžku a rolu, ktorú mu máte vyplniť. Vy sama stojíte na križovatke vzťahu. Rozhodnite sa, či ešte pokračovať a snažiť sa o zmenu alebo sa vrátiť z kratšej cesty.

Ilustračná snímka

Bývanie budúcnosti? Podobnosť týchto stavieb s logami známych spoločností nie je náhodná

Populárne články
Mária Kráľovičová

Herečka MÁRIA KRÁĽOVIČOVÁ prezradila, ktorí herci jej kľačali pri nohách: Srdce dala inému

Petra Vajdová

Talentovanej herečke svitá na lepšie časy: Prevzala predstavenie po Monike Potokárovej

Elena Suchá-Sojáková sa celý život venovala tvorbe etikiet a obalov.

Výtvarníčka spod Tatier vystavovala namiesto galérií v obchodoch, venovala sa etiketám a obalom

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa vzdajú svojej úlohy v kráľovskej rodine. Začnú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

Princ Harry a Meghan sklamali kráľovskú rodinu. Čo je za ich rozhodnutím?

Záchranári nesú telo obete pádu lietadla v Teheráne. Haváriu lietadla ukrajinských aerolínií so 180 ľuďmi na palube, ktoré sa v stredu zrútilo v iránskej metropole Teherán, nikto neprežil.

Pripravení na krízu? Ako môže konflikt v Iráne ovplyvniť životy Slovákov

Ilustračná snímka

Vylučujú metán všetky bylinožravce?

Zobraziť viac
Diskusia