Dobré rady

Kúpeľná liečba: Kedy na ňu vzniká nárok a ako vybaviť liečebný pobyt?

30.6. 2020 21:00
Diskusia ()
Dobré rady

Kúpeľná liečba: Kedy na ňu vzniká nárok a ako vybaviť liečebný pobyt?

30.6. 2020 21:00
Diskusia ()

V prípade, že máte záujem o doplnkovú liečbu, treba spĺňať dve podmienky. Aby bola kúpeľná starostlivosť vašej matky úplne alebo čiastočne hradená z verejného zdravotného poistenia, je dôležité, aby jej diagnóza bola uvedená v takzvanom indikačnom zozname. Druhou podmienkou je, aby vám túto doplnkovú kúpeľnú liečbu predpísal lekár. Návrh na kúpeľnú starostlivosť vypisuje lekár špecialista podľa indikačného zoznamu chorôb/ochorení pre kúpeľnú starostlivosť alebo lekár poskytujúci všeobecnú ambulantnú starostlivosť na základe nálezu príslušného lekára špecialistu.

Kúpeľnú starostlivosť možno opakovať raz v kalendárnom roku len na základe odporúčania lekára. Uvedené sa vypisuje na príslušnom tlačive „návrh na kúpeľnú starostlivosť“. Toto tlačivo nájdete na webovej stránke zdravotnej poisťovne. Následne k tomuto návrhu lekár podľa diagnózy vašej matky priloží potrebné výsledky z vyšetrení spolu s ich dátumom. Dajte si pozor, pretože výsledky nemôžu byť staršie než tri mesiace. Lekár môže súčasne pripojiť prípadné odporúčania. Takto vyplnené tlačivo spolu s prílohami treba poslať na adresu zdravotnej poisťovne vašej matky.

Následne poisťovňa posúdi nárok na kúpeľnú liečbu, spravidla ho posúdi do 30 dní, a potom pošle vašej matke vyrozumenie. Ak budú splnené všetky podmienky, liečbu vám schváli. V prípade, že je v návrhu chyba, napríklad zlý kód diagnózy, poisťovňa návrh vráti na doplnenie, respektíve opravenie. Na záver by sme vám chceli pripomenúť, že si treba dať pozor na čas, ktorý uplynie od indikácie choroby, pretože návrh na kúpeľnú liečbu musí byť do zdravotnej poisťovne doručený najneskôr do šiestich týždňov od indikácie. Samotný termín, ako aj ostatné služby už po schválení kúpeľnej liečby si dohodnete priamo s kúpeľným zariadením.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Dcéra Cindy Crawford, modelka Kaia Gerber.

Radšej veselé ozdoby: Dcéra CINDY CRAWFORD zvolila na nechty poriadny gýč!

VOJTĚCH (VOJTA) KOTEK, herec

Prišiel o skvelú pracovnú príležitosť: Herec VOJTA KOTEK skončil v nemocnici

Herečka sa o seba pravidelne stará, vyzerá výborne.

Tajná záľuba ZDENY STUDENKOVEJ: Neuveríte, kvôli čomu by bola schopná sa vzdať herectva

Realizátorky projektu (zľava) V. Dušičková, N. Svítková a K. Ďurčová.

Všetko tu stojí 0 EUR: Našli sme na Slovensku obchod, kde sa za odevy a hračky neplatí

Ilustračná snímka

V noci sa diali naozaj čudné veci. Náš oheň z ničoho nič zhasol a bola tam!

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia