Dobré rady

Mali sme krízu a muž ma podviedol. Obe sme otehotneli, teraz to nezvládam

redakcia
redakcia
17.1. 2020 16:12
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Dobré rady

Mali sme krízu a muž ma podviedol. Obe sme otehotneli, teraz to nezvládam

redakcia
redakcia
17.1. 2020 16:12
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Dlho som nemohla otehotnieť, mali sme s manželom krízu a on ma podviedol. Z toho vzťahu sa narodilo dieťa a otehotnela som aj ja.

Snažím sa to stále spracovať, ale nedarí sa mi. Dupľom teraz, keď naše deti začali spolu chodiť do škôlky a ja ich mám denne na očiach. Nezvládam to a asi sa rozvediem. Žijeme v malej dedine a dlho sa to neutají. Poraďte.

Jana

Svoje otázky posielajte na e-mailovú adresu [email protected] alebo nám píšte na poštovú adresu ŽIVOT, Bajkalská 19B, ROSUM, 832 15 Bratislava 3, heslo Odborníci radia.

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Rozviesť sa máte, keď to s partnerom nefunguje. Ak to s partnerom nefunguje, asi je to dobré rozhodnutie. Ako sa teda spolu máte? Myslíte si, že máte reálny a funkčný vzťah? Chápem, že dôsledky krízy sú náročné, ale ak ste doteraz s partnerom ostali a ste dobrí rodičia vašim deťom, tak ste na to museli mať dostačujúci dôvod.

Na vašom strese z momentálnej situácie pracujte spoločne s mužom. Zaslúžite si, aby vás váš životný partner podporoval a aby vám pomáhal túto situáciu prekonať dôverou vo vás dvoch a v pokračovanie toho, čo máte. Ak sa chcete rozviesť, lebo vás stále máta dôsledok krízy, je možné, že manžel túto situáciu nedoriešil, a to je potom adekvátne predmetom vašich nezhôd a neistoty.

Ale ak ste spolu ostali, dôverovali si, že kríza je za vami a že to prekonáte, tak v tom skúste pokračovať. Nejedna kríza prehĺbi partnerský vzťah a posunie ho na kvalitnejšiu úroveň hlbšej dôvery a prípadne ho aj energeticky nakopne.

Skúste vzťah z tohto bodu obnovovať a prehlbovať, venovať mu energiu a nezaoberať sa tým, čo už nezmeníte. Ak vám manžel dáva partnerské signály, cítite, že si vás váži a máte sa radi, máte nádej byť spolu šťastní aj napriek tomu, že je tam dieťa v inej rodine.

Počas Veľkej noci nesmie chýbať oblievačka a šibačka.

Symboly VEĽKEJ NOCI: Kde sa vzali a aký je ich význam?

Populárne články
Gizka Oňová

Ona cvičí, on číta: Ako vyzerá karanténa u Gizky Oňovej?

Lady Gaga

Zábavou proti koronavírusu: Lady Gaga chystá televízny program plný hviezd

Monika Paločková so svojím tímom.

To všetko PRE TEBA! Slová lekárky Moniky dojali Slovensko, opísala deň boja s koronavírusom

Nadaný výtvarník Ivan Molnár (53) je samouk s kvalitami profesionála.

Majster replík: Profesionálny hasič má nevídaný talent, maľuje diela svetoznámych umelcov

S príchodom jari sa začnú sa ozývať žalúdočné a dvanástnikové vredy. Sezónu majú aj zápaly močového mechúra či kožné ekzémy.

Sezónne diagnózy: Niektoré choroby sa vracajú na jar i jeseň. Viete ktoré?

Lieky pre ľudí pomáhajú aj zvieratám. Je to pravda?

Pomáhajú lieky pre ľudí aj zvieratám?

Zobraziť viac
Diskusia