Dobré rady

Už ho nezvládam. Ako si mám poradiť so synom, ktorý neustále klame a kradne?

Andrea Heldová
Andrea Heldová
13.1. 2021 21:00
Diskusia ()
Dobré rady

Už ho nezvládam. Ako si mám poradiť so synom, ktorý neustále klame a kradne?

Andrea Heldová
Andrea Heldová
13.1. 2021 21:00
Diskusia ()

Máte toho objektívne veľa. Vychovávať dieťa s ADHD je veľmi ťažké. Je to extrémne veľký náklad pre dvoch rodičov a vy nespomínate manžela, takže neviem, či na syna nie ste sama. Samozrejme, že aj pre dieťa s diagnózou ADHD je existencia veľmi ťažká. Máme vytvorený systém, ktorý nie je pripravený na deti s takými výraznými alteráciami v pozornosti, impulzivite, zmenami v správaní, klamaní, učení a v mnohých iných oblastiach. Problémy máme my, ľudia, kultúra, škola, zamestnávatelia.

Napriek tomu, že chápem, že tieto deti dokážu človeka dohnať k zúrivosti, je neakceptovateľné, aby vaše dieťa niekto škrtil. Ak má dieťa diagnózu, ktorá spôsobuje, že sa horšie ovláda a správa, my ostatní, ktorí ju nemáme, musíme vedieť kontrolovať svoje správanie. Učíme deti aj tomu, ako sa ovládať, zvládať emócie, čo povedať a čo nie. Útok na človeka má svoje dôsledky. Mrzí ma to, lebo sám vnímam, že korona komplikuje mnohé zdravotnícke úkony.

Komplikuje život ľuďom, nielen ako vírus, ale mení aj sociálny život či politické dianie a medzinárodné vzťahy. No čo, sme krehké bytosti. Nedokážem vám poradiť niečo prevratné a zásadné. Vaše dieťa určite bude potrebovať pomoc odborníkov a dúfam, že sa to podarí v blízkej budúcnosti. Mrzí ma, že ten agresívny útok akceleroval synovo negatívne správanie. Mali by ste zvážiť trestné oznámenie na toho muža, ale chápem, že to je zase ďalšia komplikácia. Malo by to však zmysel pre vás a najmä pocit syna, že nie je obeťou, ale rovnocennou rešpektovanou ľudskou bytosťou. Rovnováha je krehká a veľmi dôležitá.

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Hana Maciuchová a Rudolf Hrušínský

Česká umelecká obec v slzách: Za HANOU MACIUCHOVOU (†75) smúti Bohdalová i Hrušínský

Ilustračná snímka

Problémy s nákupom cez internet: Na firmy mimo Európskej únie nemá páky ani inšpekcia

Piateho decembra roku 7 pred Kristom o 16.38 hodine miestneho času v Betleheme stáli planéty Jupiter a Saturn v znamení Rýb v najtesnejšej blízkosti.

Zázrak alebo astronomický jav? Vedci pravdepodobne odhalili tajomstvo BETLEHEMSKEJ HVIEZDY

Donald Trump

Pomsta je sladká: GRETA THUNBERGOVÁ to Trumpovi vrátila v plnej sile!

Bok po boku muž a žena obrábajú široké kolchozné polia. Sovietske ženy sú v budovaní komunizmu na prvom mieste.

Hrdinky v boji i v práci: Óda na SOVIETSKE ŽENY z roku 1951

Fajčiari sa ožarujú sami. Je to pravda?

Fajčiari sa ožarujú sami. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia