Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
9 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
natalkanova
5.2.2019 20:15 | |
+0 -0
klamú nás jedna radosť,vraj sú v strate,a tá úbohosť od GR poslať nám obálky že zvýšenie o 7%,iba vyvoleným,minimálka pre doručovateľov je 623 lebo robíme s financiami a budú nám to doplácať,takže počkáme na pásku 13 a potom sa rozhodneme aké kroky podnikneme,robím na SP 10 rokov ale také pracovné podmienky ako sú teraz čisté zúfalstvo
jasna11
25.1.2019 18:56 | |
+1 -0
Nezaoberá sa tým na čo je pošta primárne určená - na doručovanie pošty - a tak sa tejto činnosti dávno chopili mnohé kuriérske doručovacie spoločnosti, ktoré sú väčšinou zahraničné, po celej Bratislave vzniklo obrovské množstvo Zásielkovní, kde si ľudia chodia preberať zásielky. A pošta má hlavnú starosť číslo 1. predávať žreby Tiposu! Keď som ich nedokázala predať, tak som si ich kúpila sama aby som plnila plán. Pred pár rokmi na spomínanej pobočke dali výpovede všetci zamestnanci a pošta skolabovala. Bola o tom reportáž v TV. Pošta sa nedoručovala, dokonca sa našla vysypaná v priekope. Až potom začala pošta konať, lebo to bol "krízový stav" vtedy ponúkli, tzv nadštandardný plat 800 eur pár prvým pracovníkom, ktorí nastúpili, aby pošta začala fungovať. Keď už mali toto "jadro" a "krízový stav" bol zažehnaný , ďalším , ktorí nastúpili, už dávali plat 560 brutto a taký ponúkajú dodnes, Pod prísnymi vyhrážkami zakazovali zamestnancom hovoriť o platoch. Navyše pošta ignoruje fakt, že Dunajská Lužná a okolie je developérska zóna, kde z týždňa na týždeň pribúdajú nové domy, ulice a celé sídliská, počet obyvateľov narastá ale počet poštárov skôr klesá. Nikto to predsa v tejto lokalite nebude robiť za minimálnu mzdu s velkou hmotnou zodpovednosťou a väčšina ľudí v Bratislave Vám povie, že za také peniaze by nevstali z postele. Záverom, pošta je jeden neschopný štátny moloch, s najväčšou pravdepodobnosťou tunelovaný, vykorisťuje a nakladá najviac na tých, bez ktorých nemôže fungovať, ktorí sú odkázaní živoriť z ich almužny. Som poštátka, nekúpi pán žreb, tričko alebo hračku pre decko? Inak Fakt úžasný nápad, zamestnať ľudí z tretích krajín a väzňov namiesto toho ako slušne zaplatiť svojich ľudí. Ako hlboko klesla slovenská pošta, to je na zaplakanie, nehanbíte sa pán riaditeľ za takéto nápady?
jasna11
25.1.2019 18:53 | |
+0 -0
Aj ja som mala to "šťastie" okúsiť prácu na pošte. Je to otrasný zamestnávateľ, že štátny, ale vykorisťuje nie menej ale viac než hocijaký súkromný nenažranec. Pán, ktorý tu píše, že je to štátny podnik a zisky idú do štátneho rozpočtu je poriadne naivný. Pamätáte si ako za tri mesiace na pošte dostala pani riaditeľka mnohomiliónové odmeny? Zisky idú na zlaté padáky tých na vrchole tejto pyramídy, ktorí sa neustále menia, ďalej manažmentu, predstavenstvu, dozornej rade a pod. Veď prevádzky pôšt vyzerajú ako z roku pána 1970. Choďte sa pozrieť ako vyzerá pošta v Dunajskej Lužnej a máte pocit, že zastal čas, odkedy ju za dávneho socializmu zariadili a otvorili, odvtedy do nej nič neinvestovali. Uvidíte vystavené tričká ako na jarmoku - spomínaný spotrebný tovar, na pošte, potkýnajú sa o káble a balíky po zemi a ešte im vedúca naloží predávať kahance, aviváže, knihy a čo ja viem, možno aj prezervatívy pribudnú. Každý zamestnanec priehradky je povinný každému, kto príde na poštu ponúknuť žreby, ak to nerobí podľa vedúcej si neplní povinnosti. Aj doručovatelia majú stanovené množstvo žrebov predať za mesiac, majú to ponúkať každému, komu doručia poštu, dôchodok. Pracovníčky priehradky majú takú širokú škálu služieb od vystavovania všakovakých výpisov, obsluhu terminálu tiposu, predaj tlače, spotrebného tovaru, električenky, sim karty do mobilov, dobíjanie kariet, pôžičky, služby poštovej banky, všetko v strese, denne ich zavalí vedúca množstvom vestníkov a školení, ktoré si majú prečítať, to by tam museli byť do rána a to si na nich každý deň odbavujú svoju nespokojnosť s poštou ľudia, prichádzajúci na poštu. Niet sa čo čudovať, že sú nespokojní, veď stále chýbajú doručovatelia, preto pošta zvykne meškať, ďalej pošta dávno zaspala dobu a teraz v roku pána 2019 začína platba kartou na poštách, heuréka!
opathovak
22.1.2019 17:02 | |
+5 -0
Neviem o co vám v tom článku ide, ale oblečenie ktoré dostávame je úplne nevhodné a dávno nepraktické, keď si vezmem do úvahy to, že v tejto dobe kvalitných vecí vhodných do akého kolvek počasia, my dostávame umeleny ktoré nedychaju a neprinášajú komfort nielen nám... A obuv, tá ktorá premokne aj keď iba preprcha. Premrzne, že máte pocit, že chodíte bosá.Povrch sa vám olúpe behom týždňa.Takú máme v skutočnosti obuv, teraz keď sa dá zohnať kvalitná goratexova obuv. Keď nestihnete na autobus, ktorý vás má dopraviť na miesto doručovania, nikoho z vašich nadriadených nezaujíma ako sa tam máte prepraviť, buď sa dostan ako chceš, alebo musíš byť doslova otravná, aby si sa dostala tam kde musíš ísť makať za každého počasia. Nikto z nich si nechce nahlas priznať pri odmeňovaní dorucovatelov, akú záťaž, riziko, zodpovednosť a to nie len za peniaze ale i za zásielky, dennú tlač máme na svojich pleciach, to tých tam hore napadne len v tedy keď príde to, že vám niečo chýba, vtedy disciplinárne pokarhanie a zaplatiť všetko čo vám chýba to áno... A že niektoré naše pracovné priestory pamätajú hádam ešte 1.svetovu,kde by ste márne hľadali sprchu, komfortnú satnu so základným vybavením ako je rýchlovarna kanvica(zámerne píšem len tu), lebo aj na tú sa musíme poskladať, aby sme si mohli v zime urobiť čaj. A to o bicykloch na akých chodíme, už nemám ani chuť písať... Len podotknem, že hlavne vyššie postavený, a to už mám na mysli, aj vedúcich pôšt, majú autá aj pre osobné účely...
nonekupto
20.1.2019 12:45 | |
+11 -0
Divím sa ešte tým poštárkam čo pracujú na pošte, je to jeden nenažraný podnik,sústavne zvyšujú poplatky ale že by pridali poštárkam čo pracujú celý deň vonku za 380€ v čistom tak to nie iba vrcholový manažéri si napchávajú vrecká.
jonasenko
19.1.2019 22:02 | |
+25 -0
celý tento článok o sprostostiach...ani jedna časť odevu pre doručovatelov nie je vhodná...od letnej obuvi po zimné topánky...nehovorím o otlakoch a nevhodných nohaviciach, či tričkách, v ktorých v lete treba zhorieť...čo sa týka platov, tak ich mali od januára zvyšovať, no zvýšili ich všetkým administrátorom a niektorým poštárom, neviem, podla akého klúča, to je tajomstvo vedenia..my, obyčajné poštárky, robíme za smiešnych 560e.. už roky nemáme odmeny, pretože plány sú nastavené tak, že sa nedajú splniť. číže po odrátaní všetkých zrážok máme k výplate 460e. Super odmena za prácu za každého počasia, či v lete pri štyridsiatkach, ked si v dedinách nemáme ani kde vodu kúpiť, alebo v minusových mrazoch, nevravím už o daždi, vetre a neupravených cestách na vidieku..a ešte v tých úžasných poštársk&ch topánkach..ak chceme mať nohy v suchu, musíme si kupiť svoje topánky v hodnote asi sto eur, aby vydržali hodín v snehu, či vode..ja mám denne 16 kilometrov. najhoršie na tom je, že ak mi ochorie dieťa, alebo ja, musím si smenu odkrutiť, lebo ma nemá kto zastúpiť. na našej pošte sme dve doručovatelky a aby kolegyna urobila 32 km za den, je nemyslitelné. také, že vyčerpať si paragraf na lekára, preventívku, nehrozí...totižto, pošta nemá v zálohe náhradných doručovatelov..ak chceš dovolenku, musíš si nejakého nájsť..je to hrozné..a čo sa týka listov, že počet zásielok klesá?? Ja ked toto počujem, chce sa mi plakať..toľko balíčkov, nielen z číny, ale aj z eshopov, nikdy nechodilo..možno klesli občajné listy, ale nahradila to čína, doporučené listy, samí kataster, danový úrad, okresný úrad, poisťovne, upomienky, úrad práce, súdy...toto nikdy nebolo..keby bola táto práca zaplatená, tak si poviem,v poriadku, robím ťažko, ale zarobím...ale takto? pomaly všetci starí zamestnanci, ktorých si vedenie neváži, hoci sú spolahliví, robia dlho, dokážu efektívne komunikovať s klientmi, nekradnú,poodchádaju. radšej berú nových, ktorých treba najprv zaučiť a po pár týždnoch odchádzajú..
beatrixj
19.1.2019 14:21 | |
+21 -0
Prečo písete také sprostosti ze podvihali platy všetkým zamestnancom ked dvihali len niektorým tým co maju roky odrobene nic asi zas podla sympatii nie podla pracovitosti
karielko
19.1.2019 13:29 | |
+24 -0
Ja teda neviem aké topánky dostala pani doručovateľka z článku, no ja tie svoje za kvalitné nepovažujem. Denne prejdem 13 km a zvládnuť ich v robotníckych ťažkých, premokavých topánkach je o držku. Po mesiaci nosenia, na rozchodenie, sa mi urobili kurie oká, ktorých sa ani po štyroch rokoch práce, neviem zbaviť. Vymenila som ich za kvalitnú svoju a je to obrovský rozdiel. 540 brutto a odmeny len ak sa plní plán. A plán sa plní za predaj časopisov a žrebova samozrejme súčasťou je aj post shop. To zn. že si musíme kúpiť z vlastných peňazí niečo v hodnote 10 eur aby sa nám to mohlo započítať do plánu. Takže zderstvo.
gHOUL31
19.1.2019 06:41 | |
+25 -2
1. je smiesne ako sa posta rozhodla komunikovat svoju povinnost zvysit minimalnu mzdu. vraj sa rozhodli investovat do miezd zvysenie priemerne o 7%. nie nerozhodli pretoze nebyt zvysovania minimalky tak slovenska posta neda svojim prevadzkovym zamestnancom navyse ani cent este mozno do roku 2050. 2. najlahsich listovych zasielok ubudlo to nemozno popierat ale uplne nas valcuju zasielky z ciny ktore poctom uplne tuto stratu vykryvaju. iba nevedno za aku sumu slovenska posta tieto hromadne zasielky z cudzIny dorucuje. mozno za par supiek ale to je chyba tych ktori formovali zmluvu. chodi masa zasielok ktore su formalne listami ale vacsinou dosahuju rozmery balika cize penazi posta ma ale tak ako s nimi safari stat vid nakup stihaciek za 1.6 mld a pritom vraj nieje na zvysenie platov na nejaku slusnu uroven ani v radoch statnych zamestnancov(v pripade pracovnikov sudu udajne okolo 25mil., co je oproti 1.6mld uplne pohodova suma).
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie