Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Puskailer to má za pár: Bude svadba ako z rozprávky!

05.09.2011 (36/2011) Nech sme sa s Thomasom Puskailerom (30) rozprávali o čomkoľvek, všetkému dominovala jeho láska k Abbie, ktorú si o pár dní vezme za manželku.
Puskailer to má za pár: Bude svadba ako z rozprávky!
4 fotografie v galérii
„My s Abbie sme tím, my sme manželia, my sme láska, my sme kamaráti, partneri, my sme...
Autor fotografie: MARTIN HANZEL

Nerobil to nasilu ani preto, aby bol za každú cenu zaujímavý. Jednoducho tá láska v ňom je a stala sa prirodzenou súčasťou jeho bytia.

Behal s odpadom

Thomasov otec Bohuš pracoval v šesťdesiatych rokoch v našom týždenníku ako fotograf, a preto sme boli zvedaví, či to Thomas vie.

„Viem, že ocko u vás robil, rozprával mi o tom. Práve mu pomáham s vypratávaním garáže, kde som našiel celý jeho archív, a s tým, čo chcel vyhodiť, som behal hore-dole do OLO,“ zaklincuje názvom firmy, ktorú nepoznajú ani mnohí Slováci.

Skutočnosť, že spevák má otca poruke, podobne ako jedného z troch bratov, si veľmi cení. „Veľa som cestoval po svete a s rodinou som bol málo. Žil som v Holandsku, Dánsku i Londýne, a preto mi dobre padne, keď si po rokoch odlúčenia môžem za nimi hocikedy odbehnúť a porozprávať sa, keďže sú v Bratislave,“ pochvaľuje si nový stav. Ďalší brat žije v Holandsku a tretí v Los Angeles. Preto bola posledných šesť rokov, odkedy sa zoznámili, jeho najbližšou rodinou Abbie.

1001184:gallery:true:true:true

Super, zostaneme!

Práve rozcestovaná rodina spôsobila, že sa Thomas prihlásil do prvej Česko Slovenskej SuperStar. Chystal sa na okružnú cestu: za bratom do Frankfurtu (ten je teraz v Bratislave), za druhým do Amsterdamu a s Abbie do parížskeho Disneylandu. Práve brat Patrick vo Frankfurte nad Mohanom, ktorý má za ženu Slovenku, mu poradil, nech skúsi SuperStar.

„Zaspieval som, postupoval som a zapáčilo sa mi to,“ spomína Thomas. O tom, že by tu zostal dlhšie, ešte vtedy neuvažoval. Veď žil v Londýne, slušne známy ako spevák, herec a tanečník bol v Holandsku, v An glicku ho poznali z klubovej scény a svet modelingu ho chcel tiež.

„Pesničky skladám už dobrých sedem rokov, a keď som žil v Londýne, posielal som ich producentom, vydavateľstvám, manažérom a nič.“ Tu sa však vďaka súťaži veľmi rýchlo zoznámil so všetkými podstatnými ľuďmi. Okrem toho dostal ponuku od režiséra Svetozára Sprušanského do muzikálu Boy Band, ktorý sa realizoval na Novej scéne. Vtedy začal uvažovať o tom, že sa usadí na Slovensku.

„Ja a Abbie sme si sadli a pýtali sme sa: Naozaj chceme zostať v krajine, ktorú vlastne nepoznáme? Na to Abbie zahlásila: Neviem, ale môžeme to vyskúšať. Lebo pokiaľ to nevyskúšaš, nevieš.“

1001183:gallery:true:true:true

Svoje urobilo aj penzum práce, ktorá ho tu čakala. Koncertoval, začal robiť na albume, mal úlohu v muzikáli, tanečnica Abbie v ňom dostala prácu tiež, a „tak sa nám tu zapáčilo“. Prenajali si byt a pustili sa do práce. Abbie chodí na kurz slovenčiny. Vraj všade, kde príde a vie, že tam zostane dlhšie, sa učí jazyk. „Ja si myslím, že je to úžasné. Chce tu pracovať a dohovoriť sa považuje za samozrejmosť, za čo ju obdivujem.“

Doma na ňu hovorí pomaly, aby rozumela, a on sa zase učí písať a čítať v rodnej reči. „Keď sme spolu a nie je problém, hovoríme zásadne po slovensky,“ prezradí.

New wave retro electro pop

Pre Slováka je možno čudné, že scestovaný Thomas sa tu cíti ako v raji. Lenže on má na rozdiel od nás výhodu nadhľadu, ktorý si pravidelne dobíja. Ešte stále sa živí ako model v Londýne či Rakúsku a nedávno mu vyšiel singel Sitting on a Cloud z pripravovaného albumu. Áno, je to tak trochu sedenie na oblaku, pretože rádiám sa celkom páči a hrajú ho. Bodaj by nie, je plný pozitívnej energie.

„Niečo vám ukážem,“ ťuká do mobilu. Domáce video. V pozadí hrá jeho pesnička a v kuchyni tancujú Abbie s Thomasom. Takto sa tešia zakaždým, keď v rádiu odznie jeho prvá pesnička. Štýl, ktorý si našiel a v ktorom sa ponesie celý album, nazval new wave retro electro pop. Znie zložito, ale výsledok je hravý, príjemný a tanečný. Skladby, teda hudbu aj texty, si napísal Thomas sám s výnimkou štyroch, s ktorými mu pomohol svetový producent Joe Dworniak, známy najmä zo spolupráce s Paulom McCartneym.

1001186:gallery:true:true:true

Dve premiéry a jedna svadba

Okrem toho práve začína skúšať muzikál Ôsmy svetadiel a Abbie zase dostala hereckú úlohu v muzikáli Sladká Charity v Nitre. Najbližšie voľné tri dni preto využijú na svadbu.

„Teraz sme si s Abbie kúpili malý dvaapolizbový byt, ktorý by som si v Londýne nikdy nemohol dovoliť,“ usmieva sa. „Tam mi banky nechceli dať hypotéku, pretože som umelec na voľnej nohe.“ Náročný vraj nie je, nakupuje v supermarketoch. Kedysi chodili so snúbenicou na turné a z krajiny do krajiny každý so štyrmi kuframi, až sa Abbie jedného dňa spýtala: Čo vlastne potrebuješ k životu? Desať kusov spodnej bielizne, desať párov ponožiek... a väčšiny vecí sa zbavili. Aj v byte majú vraj len to najnutnejšie. Dôležité je, že sa znova usadili na jednom mieste. Zo šiestich spoločných rokov sú štyri zasnúbení a o dva týždne sa budú brať. Iné dievčatá už Thomasa nezaujímajú.

„My s Abbie sme veľmi otvorení, veľa sme toho spolu precestovali a prežili. Ona je moja partnerka na celý život,“ zdôvodňuje dôležitý životný krok spevák. A tak krásne, že väčšina žien bude mať asi pri čítaní týchto riadkov slzy v očiach: „Bola to láska na prvý pohľad, rozumieme si. Obidvaja tento biznis poznáme, preto nič neriešime, dôverujeme si, vždy si hovoríme pravdu a o všetkom sa rozprávame,“ pokračuje Thomas, ku ktorému si primyslite krásnu tvár a vypracované telo. A pozor, teraz to príde! Ktorá žena by nechcela počuť takéto vyznanie lásky?

„Spolu sme rástli, ona učila mňa, ja som učil ju, a spoločne sme našli cestu, ktorá funguje. My s Abbie sme tím, my sme manželia, my sme láska, my sme kamaráti, partneri, my sme súrodenci, my sme všetko.“ Tak toto sa dá naozaj už len spečatiť. Sobášom. Odohrá sa o desať dní v Primaciálnom paláci a bude netradičný: slovensko- anglo-americký.

„Sobáš bude dvojjazyčný, civilný, my s Abbie sme si našli vlastnú vieru, bude nám hrať kvarteto tri moderné piesne, ktoré sme si vybrali,“ vymenúva Thomas. Prednesú si sľuby (to je také americké), vymenia si obrúčky, ktoré už dávno nosia so symbolom nekonečna, čo im potvrdí jeho najlepší kamarát a Abiina sestra. Potom bude americká párty s 80 ľuďmi, čo je typická veľká slovenská svadba, na ktorú si berú tri dni voľna, čo je zase slovenská rozprávka: Veselili sa tri dni a tri noci a žili šťastne, až kým nepomreli...

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×