Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prezidentov motor

03.03.2011 (10/2011) Prvá dáma Silvia Gašparovičová nie je taká nevýrazná a odmeraná, ako na prvý pohľad pôsobí. Vybaviť rozhovor s ňou nie je problém.
Prezidentov motor
1 fotografia v galérii
Richard Filipko, redaktor
Autor fotografie: Život

Lenže jej asistenti chcú vopred vidieť presné otázky, o ktorých sa budeme rozprávať. Keď sme ich e-mailom poslali, prišla nám odpoveď, že ich mierne upravili (!) a prosia, aby sme ich pri rozhovore dodržali.

Úprava bola v tom, že štyri otázky vyhodili. Jedna bola o období mečiarizmu, v ktorom bol Ivan Gašparovič aktívnym „hráčom“, druhá – či bola Silvia Gašparovičová v strane, tretia o období stalinizmu a štvrtá o tom, že o úspešných atraktívnych mužov (napríklad prezidentov) sa zaujímajú mnohé ženy, a chceli sme vedieť, aké s tým má skúsenosti slovenská prvá dáma.

Samotný rozhovor bol príjemný, Silvia Gašparovičová sa uvoľnila a pýtali sme sa aj mimo „schválených“ otázok. Ani zďaleka nepripomínala nevýraznú sivú myš. Naopak, pôsobila ako motor, ktorý možno tlačí aj prezidenta. Keď sme rozhovor napísali, bol pomerne zaujímavý. Poslali sme ho na autorizáciu a z prezidentského paláca sa vrátil sčasti prepísaný a nudný rozhovor plný oficialít.

Hneď nám bolo jasné, prečo prvá dáma v rozpore so skutočnosťou pôsobí nevýrazne. Lebo jej mediálne výstupy nevýrazné naozaj sú. Nakoniec sa nám s ňou podarilo dohodnúť a okrem pár tvrdších názorov na niektorých zahraničných politikov si ho môžete v tomto čísle prečítať takmer v pôvodnej podobe.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×