Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Krajina rovina ušami Felície Boronkayovej: Kam odišla?

07.07.2010 (27/2010) Nepamätám sa, že by som za tie roky „dala“ nejakému interpretovi za album dve hviezdičky z piatich. Teraz som musela.
Krajina rovina ušami Felície Boronkayovej: Kam odišla?
1 fotografia v galérii
Felícia Boronkayová
Autor fotografie: Život

Nič proti popoludňajšej sieste, pokiaľ ju nerušia kadejaké pazvuky, ktoré ma donútili asi desaťkrát vyskočiť z gauča.

Raz skontrolovať, či sa mi do bytu nedobýja zlodej, druhý raz hľadať neexistujúceho komára či muchu tse-tse, nezaslúžene „spražiť“ suseda, ktorý musí práve v tomto čase vŕtať, klopkať a pritom si síce potichu, ale strááášne dlho šomrať a pískať ako africká vuvuzela.

Zakaždým to bol len planý poplach, resp. nové hudobné vyjadrenie našej niekdajšej popovej slávice. Niekto v ňom bude hľadať za každú cenu umenie, v poriadku. To sa dá nájsť aj v hodinovom brnkaní na pílu.

Ja chcem od speváčky len dobrý album s dobrými pesničkami. Namiesto toho som bola vtiahnutá do akejsi tryzny za stratenou láskou, pri vyjadrení ktorej dochádzajú nielen slová a hudba, ale často aj schopnosť otvoriť poriadne ústa.

Keď si k tomu pripočítam, že najkratšia skladba má 5:15, najdlhšia 9:21, teda v priemere každá sedem minút, zvažujem dokonca použitie slova označujúce sebaukájanie.

Jana týmto albumom jednoducho dobrovoľne odišla z veľkých pódií do klubov pre päť fajnšmekrov, kde zhasína posledný. Janka, vypínač je vpravo.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×