Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VIDEO - Jaro Bekr: Tancujúcich hercov do ničoho nenútim

05.04.2010 (14/2010) Tanečná novinka televízie JOJ Showdance je iná, na aké sme zvyknutí. Ako na ňu nazerať, nám prezradil hlavný choreograf a supervízor súťaže Jaro Bekr (38).
VIDEO - Jaro Bekr: Tancujúcich hercov do ničoho nenútim
2 fotografie v galérii
Súťažiace celebrity budú na pódiu sprevádzať tanečníci z Bekrovej skupiny Spin.
Autor fotografie: TV JOJ

Čo si má divák v šou všímať a čo oceňovať?

Pre diváka je hlavným kritériom, či sa mu to páči, alebo nepáči. Naši súťažiaci tancujú v každom kole iný žáner – od muzikálu, írskeho tanca, džezbaletu až po street dance. A to je vec, ktorú treba oceniť. Toto tancovanie nie je o tom, že sa človek naučí základné kroky a k nim prináležiace variácie; toto je iná drina. Každý z nich sa musí do každého kola naučiť všetko od základu, teda zakaždým iné držania tela, iné kroky, iný druh pohybu. A to je na tom ťažké.

Mali ste možnosť podieľať sa na výbere tanečníkov, alebo robíte s tým, čo vám dali?

Výber bol viac-menej v rukách televízie, ale ak by na tom bol niekto pohybovo zle, určite by sme urobili zmenu. To sa, našťastie, nestalo. Naši súťažiaci na sebe poriadne zapracovali.

Kto najviac?

Všeobecne sú na tom ženy lepšie, majú väčší zmysel pre pohyb, tanec. Mužom to šlo trochu horšie, ale čo nebolo v nich, dobehli tréningom. Nie raz som sa pri Kobielského tancovaní chytal za hlavu, že „prúser“, čím som vám práve odpovedal na otázku. Teraz dáva do toho tanca toľko energie, že sa nestíham čudovať. Veľký dráč je aj Braňo Bystriansky.

V tomto smere bol zrejme vo výhode Peter Batthyány.

Ani nie, pretože jeho electric boogie, ktoré profesionálne tancoval, už ani on sám ukazovať nechcel. Chcel sa naučiť a ukázať nové veci, čo som veľmi ocenil.

Autorom všetkých choreografií ste vy. Nie je vymyslieť sedem kúskov do každého kola priveľa?

Nie, som tanečník, je to moja práca, pamätám si ich. Okrem toho nerobím všetko úplne sám; pomáhajú mi traja asistenti   a ešte máme jednu externistku Magdu, vynikajúcu tanečnicu.

Koľko trvala príprava celej šou?

Pol roka dozadu sme začali riešiť výrobu, dva a pol mesiaca sme vymýšľali choreografie s tanečníkmi a osem týždňov pred začiatkom šou do nej vstúpili súťažiaci.

Koľko trénovali?

Prvý týždeň iba dve a pol hodiny; druhý mali dve skúšky týždenne a od tretieho tri až štyri do týždňa. Kto koľko vládal, ako mal čas, ale v priemere asi desať hodín týždenne. Dve kolá sme mali prichystané vopred.

Na kom je výber hudby?

Je to výsledok debaty medzi produkciou televízie, interpretom a mnou. Rozhodne nikoho do ničoho netlačím, pretože potom je to cítiť a súťažiaci sa do tanca nevie vložiť tak, ako by mal.

Kto je v rozhodovaní dominantnejší – divák, alebo porota?

Slovné hodnotenie poroty, lebo číselné nemáme, slúži divákom na orientáciu v kvalite výkonu. Rozhodujú diváci svojimi esemeskami. Tie určia dvoch najslabších a z nich po battli určí porota postupujúceho.

Vaša práca sa počas prenosu končí kedy?

Po prenose. S tímom režiséra Tomáša Eibnera, lebo ja tie choreografie dokonale poznám, budem v prenosovom voze. Snímanie tanca má svoje špecifiká a my chceme, aby bolo čo najdokonalejšie.

VIDEO: Jaro Bekr hovorí o tanečnej súťaži Showdance.

529459

Jaro Bekr hovorí o tanečnej súťaži Showdance.
Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×