Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aký bol OTO 2009: Šou plná štipľavých poznámok a divoký žúr!

19.03.2010 (12/2010) Počas celého roka je na Slovensku iba jeden jediný večer, ktorý dokáže spojiť všetky televízie, čo diváci oceňujú vysokou sledovanosťou.
Aký bol OTO 2009: Šou plná štipľavých poznámok a divoký žúr!
12 fotografií v galérii
Absolútna Adela mala (aj) s absolútnym OTO-m plné ruky práce...
Autor fotografie: IVAN KELEMENT

OTO 2009 sa stal vo svojom vysielacom čase jednoznačne najsledovanejším programom.

Jubilejný desiaty ročník najprestížnejších diváckych cien priniesol pre STV rekord. Priamy prenos vysielala na dvoch okruhoch: na Jednotke, kde si pútavú šou pozrelo 732 000 divákov (37-percentný podiel na trhu). OTO 2009 bol zároveň prvým pôvodným programom, ktorý mohli diváci sledovať aj na Trojke, teda vo vysokom HD rozlíšení. Pred Jednotkou ho uprednostnilo 44 000 divákov. Jedným slovom, tohoročný galavečer si nedalo ujsť takmer trištvrte milióna divákov. A čo sa dialo po jeho skončení?

Elena ako Alica

Diváci sa húfne vyrojili von, takže následná párty chvíľami pripomínala niekoľkoprúdovú diaľnicu. Nájsť medzi takýmto množstvom ľudí ocenenú tvár, bol spočiatku problém. Našťastie, nálada bola vynikajúca a známe tváre z obrazoviek zostali a zabávali sa do skorých ranných hodín.

Elena Podzámska pútala pozornosť najmä svojím netradičným účesom.

„Kreoval ho môj dvorný kaderník Zolo Takáč. Pozrel sa, aké mám šaty, topánky a za necelú hodinku bol výtvor hotový,“ prezradila herečka. „Trošičku sa inšpiroval filmom Alica v krajine zázrakov.“

Kaderník ho vytvoril čisto z jej vlasov a vystužil drôtikmi. Nosil sa vraj príjemne, vysoká herečka si musela dávať pozor len pri nastupovaní a vystupovaní z auta.

Vilo Rozboril statočne prekrivkal celý večer bez bariel. Lekári ho na ne odkázali minimálne na štyri až šesť týždňov. „Nemal by som bez nich chodiť vôbec, musím tú nohu nadľahčovať, ale nechcel som s nimi liezť na pódium.“

Počas trojhodinového prenosu ho už vraj noha omínala, ale to mu vôbec neubralo na radosti z OTA. „Soška je ťažká a aj ťažko nadobudnutá, lebo tá relácia je ťažká. Už pociťujem istú únavu, veď celý náš tím pracuje sedem dní v týždni.“

Urobil zo mňa potvoru

Kým Vilo musel tento rok na tanec zabudnúť, Diana Mórová v červených šatách proti urieknutiu sa vrtela aj zaňho. Na druhý deň mala nakrúcať a my len dúfame, že sa jej podarilo ráno vstať. Tento rok sošku nezískala. Herečka je presvedčená, že ju nedostala aj pre rozpad a medializáciu vzťahu s Jurajom Mokrým.

„Ľudia ma začali vnímať negatívne. Juraj ma vykreslil ako potvoru a oni si ma tak aj zaškatuľkovali. Mohla som robiť čokoľvek. Toto nie je anketa len o pracovných úspechoch, ktoré, myslím si, mám, ale aj o sympatiách. Hrám mrchu a ľudia uverili tomu, že som aj v skutočnosti taká. Určite mi to poškodilo,“ povedala nám krátko predtým, ako sa vrhla do víru zábavy.

S chuťou a odľahčene poňali večer Dianini hereckí kolegovia. Majo Miezga tancoval, až sa od podlahy prášilo. Spolu s Marošom Kramárom a Lukášom Latinákom prebrali v ten večer mnoho tém. Od žien po hereckých kolegov. „Sadli sme si ľudsky, aj keď to občas medzi nami pekne iskrí,“ skonštatoval Maroš Kramár.

Tomáš Maštalír prišiel bez priateľky Táne Pauhofovej a väčšinu času presedel vo VIP zóne podobne ako Zdena Studenková či Boris Kollár.

„Táňa je na nakrúcaní vo Vysokých Tatrách,“ vysvetlil dôvod partnerkinej neprítomnosti. Podobným slameným vdovcom bol Peter Cmorik. Danka bola na sústredení v Taliansku, a tak prežil večer s priateľmi a so známymi.

„Písala mi, že ju to mrzí, chcela byť so mnou, ale taký je život,“ povedal spevák, ktorý celú sobotu nakrúcal videoklip k pesničke Mám ťa rád.

Pravý opak prežila moderátorka Lenka Čviriková-Hriadelová. Pôvodne mala prísť bez manžela.

„Podarilo sa, som rada, že mu dali dva dni voľna,“ tešila sa, podobne ako z rastúcich úspechov Jojky. Svoje prvé ocenenie si z OTA odniesla moderátorka TV novín Lucia Barmošová. Jej sestra Kveta neskrývala radosť aj za príjemne prekvapenú sestru. „Najviac sme s Evkou Pribylincovou vrieskali, keď vyhlásili Luciino meno. Tušila som, že by mohla vyhrať.“

Štyrikrát a dosť!

Rekordnú návštevnosť na pódiu zaznamenal Janko Kroner. Otočil sa na ňom až štyrikrát. Okrem sošky pre najlepšieho herca prebral ocenenie aj za seriály Ordinácia v ružovej záhrade a Profesionáli, jednu odovzdával.

„Teším sa najmä zo sošky za Profesionálov. Moji kamaráti nad ním najprv krčili nosmi, no v priebehu pol roka si ho všetci obľúbili.“

Adelu Banášovú sme zastihli pri vyváženom pózovaní s dvoma „Otíkmi“. Hoci avizovala, že príde v iných ako bielych šatách, objavila sa opäť v smotanovobielych.

„Mala som vybraté jedny fialové, ale potom som zistila, že sa mi nepáčia.“ Preto dala prednosť kreácii od víťazky Brillance Fashion Talent 2009 a stážistky nedávno zosnulého módneho návrhára Alexandra Mc Queena Márii Štránekovej. Hlboko po polnoci sa ešte nestihla zabaviť, lebo rozdávala rozhovory. V nedeľu však nevysielala a všetko dobehla. „Je to prvýkrát, čo mám absolútneho Ota, tak si zaslúžim prvýkrát sa aj vyspať,“ žartovala.

V smutnejšej nálade a v čiernych šatách prišla Mirka Partlová. Len pred pár dňami sa rozlúčila s mamičkou. „Je to veľmi ťažké, snažím sa však cez to nejako preniesť,“ povedala nám. „Maminka bola chorá, čakali sme aj to najhoršie, ale súčasne sme verili, že to bude lepšie.“

Dôvod na radosť mala jednoznačne Jana Kirschnerová.

„Dnes som mala letieť do Londýna, kde dokončujem nový album, ale nakoniec som si let o deň presunula s tým, že čo keď to vyjde aj tento rok... Neľutujem, prežila som krásny večer.“

Šaty si špeciálne nechystala, vytiahla ich zo skrine: „Stavila som na prirodzenosť a dúfam, že to vyšlo.“

Vyšlo. Jana bola vždy pekná žena, ale v poslednom čase len tak žiari.

„Pred desiatimi rokmi som vyzerala staršia ako dnes,“ zasmiala sa nášmu komplimentu. Čo ho spôsobilo? „Pilates, ktorému sa venujem pár týždňov, a môj duševný stav. Momentálne som veľmi šťastná,“ vyznala sa. Viditeľne šťastná je aj Petra Polnišová. Ako najlepšia herečka by cenu dopriala všetkým kolegom, najmä Ľubošovi Kostelnému, svojmu partnerovi z Ordinácie.

„Prirástol mi k srdcu, trávime spolu veľa času a už sa niekedy smejeme, že sa mi narodí ryšavý syn.“

Na párty nechýbali moderátori večera Michal Hudák a Štefan Skrúcaný. Štefan sa celý večer stískal so svojou priateľkou Dominikou Lukáčovou, pózovať fotografom však odmietali. Svoj status nechcel komentovať ani čerstvo rozvedený Hudák.

„Nikdy som sa k tým veciam nevyjadroval, neviem, prečo by som mal teraz. Je to stará vec a nebudem to ďalej komentovať,“ odbil nás v otázkach o súkromí, ale nebol zhovorčivý ani čo sa týka profesie. Podľa našich informácií sa má objajiť v nových dieloch Profesionálov.

„Môžem len povedať, že som momentálne spokojný, lebo sa mi darí,“ zahmlieval. Podobne reagoval aj Štefan Skrúcaný.

„Medializácia mi vždy iba poškodila. Okrem toho ma čaká Let´s Dance a chcem, aby ma ľudia vnímali konečne inak. Vzťah mám už dlhší čas, účty sú vyrovnané a ja mám právo normálne fungovať.“


Len v Živote: Konečné poradie výsledkov OTO 2009 alebo ako ste hlasovali

Osobnosť TV spravodajstva

 1. Lucia Barmošová
 2. Jarmila Lajčáková-Hargašová
 3. Zlatica Puškárová
 4. Jaroslav Zápala
 5. Marianna Ďurianová
 6. Martina Šimkovičová
 7. Patrik Švajda

Osobnosť TV športu

 1. Lenka Čviriková-Hriadelová
 2. Peter Varinský
 3. Peter Čambor
 4. Ján Plesník
 5. Mária Pietrová
 6. Dušan Gabáni
 7. Vladimír Zápala

Osobnosť TV publicistiky

 1. Zlatica Puškárová
 2. Patrik Hermann
 3. Alena Heribanová
 4. Ján Pasiar
 5. Pavel Bruchala
 6. Daniel Krajcer
 7. Henrich Krejča

Moderátor/-ka zábavných programov

 1. Adela Banášová
 2. Vilo Rozboril
 3. Martin Pyco Rausch
 4. Peter Marcin
 5. Daniel Dangl
 6. Elena Vacvalová
 7. Matej Sajfa Cifra

Speváčka

 1. Jana Kirschner
 2. Zuzana Smatanová
 3. Katarína Knechtová
 4. Zdena Predná
 5. Tina
 6. Mária Čírová
 7. Dara Rolins

Spevák

 1. Mário Kuly Kollár
 2. Peter Cmorik
 3. Miroslav Žbirka
 4. Marián Čekovský
 5. Richard Müller
 6. Pavol Habera
 7. Ivan Tásler

Herečka

 1. Petra Polnišová
 2. Emília Vášáryová
 3. Gabriela Dzuríková
 4. Diana Mórová
 5. Zuzana Kanócz
 6. Michaela Čobejová
 7. Zuzana Fialová

Herec

 1. Ján Kroner
 2. Alexander Bárta
 3. Ľuboš Kostelný
 4. Peter Batthyány
 5. Tomáš Maštalír
 6. Maroš Kramár
 7. Ady Hajdu
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×