Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prekážajú mi veľké prsia

05.12.2005 (48/2005) Na postave mi prekážajú veľké a ovisnuté prsia. Vyskúšala som rôzne cviky, ale nič nepomohlo. Dajú sa prsia operačným zákrokom zmenšiť? Eva (19)
Prekážajú mi veľké prsia
1 fotografia v galérii
Ilustračné foto
Autor fotografie: Archív

GYNEKOLOGIČKA - MUDr. JANA ŠEDIVÁ
Ženská sexualita je pevne spätá s telesným vzhľadom a niektoré dámy sa domnievajú, že ak nevyzerajú skutočne dobre, nemôžu očakávať úspech u opačného pohlavia, a teda v sexuálnom živote. Najproblematickejšou časťou tela mnohých žien sú prsníky. Ak sú väčšie, zjavne sa stanú sexuálnym signálom a nepochybne upútajú pozornosť. Milá Evička, najjednoduchšie je riešiť váš problém voľbou správnej podprsenky a tiež vrchného ošatenia. Prsníky sa, žiaľ, trénovať nedajú, ale napínací sval pod nimi áno. Navštívte najbližšie fitnescentrum a po konzultácii s odborníkom si zvoľte najvhodnejšie cvičenie na spevnenie poprsia. Najkrajnejším riešením je operačná korekcia, teda zmenšovanie a tiež spevnenie prsníkov. Zmenšovaním sa zredukuje prsník o nadbytočné tkanivo a následne sa premiestni bradavka. Tá však môže po pôrode znemožniť dojčenie.

Spevnením – nadvihnutím prsníkov – sa ovisnuté tkanivo odstráni, ale jeho veľkosť môže ostať nezmenená. Tieto operácie majú aj svoje nevýhody. Môžu zapríčiniť nebezpečné komplikácie: infekcie, trombózy, prípadne zlyhanie celej procedúry. Pozornosť treba venovať životospráve. Dôležité je, aby ste mali stabilnú telesnú hmotnosť. Striedanie diét a tzv. jojo efekt spôsobujú opotrebovanie elastických vláken v prsníkovom tkanive a tie strácajú formu. Ak nie ste spokojná s prsníkmi, pokúste sa ešte prehodnotiť svoje pocity a postoj k sebe, dajme tomu, aj s pomocou profesionálneho poradcu psychológa. Nový prístup síce môže byť vhodnejší ako operácia, ale skúsenosti poukazujú na zvýšenie sexuálnej sebadôvery žien, ktoré absolvovali operačnú korekciu prsníkov.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×