Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemám chuť na sex

08.12.2005 (49/2005) Po šestnásťročnom manželstve, s jedným synom, som prestala mať chuť milovať sa. Sme pohlavne aktívni a pri styku sa vždy pretvarujem.
Nemám chuť na sex
1 fotografia v galérii
Ilustračné foto
Autor fotografie: Profimedia

Keď náhodou mám chuť na sex, manželovi to nepoviem a uspokojím sa sama. Podozrieva ma, že mám mimomanželský vzťah, a bojím sa, že si na sex nájde inú ženu. Nikdy som ho nepodviedla. Ako môžem získať chuť?
čitateľka (40) z Revúcej

GYNEKOLOGIČKA - MUDr. JANA ŠEDIVÁ
Ak sa v partnerskom vzťahu zníži libido - sexuálna túžba, je to varovný signál. Bolo by chybou pripisovať vinu len stresu či únave. Príčiny straty libida sú rôznorodé a z medicínskeho hľadiska nezanedbateľné. Hormonálne kolísanie súvisiace s menštruačným cyklom, tehotenstvom, pôrodom, menopauzou a stavy po operačnom odstránení maternice, prípadne prsníka, sa podpisujú pod diagnostiku poruchy sexuálnej túžby. Choroby, predovšetkým chronické (cukrovka, srdcovocievne, zápalové či nádorové ochorenia), odvádzajú našu pozornosť od sexu aj na niekoľko rokov. Ak užívate hormonálnu antikoncepciu – niektoré druhy znižujú libido.

Menšia túžba po sexe je aj pri užívaní liekov na depresiu. Ak je váš sexuálny apetít znížený od začatia liečby, poraďte sa s odborníkom o alternatívnej liečbe. Aj spomínaný stres a únava otupujú sexuálne pudy. Niekedy stačí spomaliť životné tempo, pracovné nasadenie a naučiť sa odpočívať a relaxovať. Pripomínam, že poruchy libida sa dajú liečiť aj medikamentózne. Lieky predpisuje gynekológ a psychiater- sexuológ. Dobre by ste urobili, keby ste do jedálneho lístka zakomponovali známe prírodné afrodiziaká – ustrice, gaštany, zázvor, zeler, červené víno... Možno vám pomôžu zvýšiť chuť na sex. Píšete, že ak máte chuť, uspokojíte sa sa ma. Prečo? Samozrejme, že to nie je zakázané ani nevhodné, ale po 16 rokoch manželského sexuálneho spolužitia by ste mali o sexuálnych túžbach a predstavách komunikovať s manželom bez akýchkoľvek zábran. Napríklad aj o nechuti na sex. Zahrajte sa na pravdu a mož no sama nájdete správnu cestu k riešeniu problému. Sexuálna túžba sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti, ak sa však nesta - ne zdrojom trvalých konfliktov.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×