Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aby sa im chcelo...

08.12.2005 (49/2005) Problémy s mužskou potenciou prichádzajú s vekom. Môže ich spôsobovať prepracovanosť, stres či choroba. Čo by malo posilniť „mužnosť“?
Aby sa im chcelo...
1 fotografia v galérii
Ilustračné foto
Autor fotografie: Shutterstock

Nápoj lásky
Táto bylinná zmes pôsobí rovnako na mužov i na ženy. Základná bylinka saturejka sa už odpradávna používala práve pre svoje povzbudzujúce účinky na ľudský organizmus.
Potrebujeme: 50 g vňate saturejky, po 20 g vňate yzopu a mäty, po 10 g listov orecha, vňate bazalky, koreňa lastovičníka a vňate ľubovníka (ideálne sú čerstvé bylinky), 1-2 litre červeného vína, najlepšie kvalitnej frankovky.
Ako na to: Zmes nasypeme do väčšej fľaše, najlepšie z tmavého skla, približne do 1/4 objemu. Doplníme červeným vínom a necháme 14 dní lúhovať, občas pretrasieme. Precedené pijeme 2-3 týždne nalačno 2x denne po kalíšku. Odporúčame s pitím nepreháňať – aj veľa lásky môže uškodiť!

Prekrvujúce víno
Je vhodné najmä pre pánov s poruchou erekcie. Cesnak medvedí obsahuje látky čistiace cievy a podporujúce prekrvenie.
Ako na to: 50 g nahrubo posekaných čerstvých listov cesnaku medvedieho vložíme do litrovej fľaše a zalejeme suchým bielym vínom. Fľašu zohrievame vo vodnom kúpeli, až kým v nej nezačnú stúpať bublinky. Uzavrieme korkovou zátkou, necháme na svetlom mieste odstáť sedem dní, potom precedíme. Víno skladujeme na studenom a tmavom mieste. Pijeme každý večer po 1/4 litri.

Osvedčený mix

Ak ani ten váš akosi „nemusí“ ovocie a zeleninu a máte pocit, že už nie je taký mužný ako prv, skúste to so šťavou. Do odšťavovača nakrájajte dve jablká a polovicu menšieho zeleru. Pridajte za malú lyžičku citrónovej šťavy a medu. Rozmiešajte a ponúknite partnerovi hneď ráno nalačno.

Dobíja energiu
Pre mužov s tzv. podnikateľským syndrómom, no nielen pre nich, je dobrý tento nápoj. Dobíja energiu, a môžeme ho použiť aj pri vyčerpaní.
Potrebujeme: 5 g vňate mäty, 10 g vňate rozmarínu, 10 g propolisu, 50 g medu a liter vínovice alebo kvalitného brandy.
Ako na to: Byliny a propolis zalejeme liehovinou, štrnásť dní lúhujeme, občas pretrasieme. Precedíme a vmiešame med. Užívame podľa potreby za kalíšok.

Káva ako afrodiziakum
Do zaliatej zrnkovej kávy (asi 150 ml) pridáme gram korenia kardamónu a lyžicu medu. Kardamón patrí medzi silné afrodiziaká a navyše s kávou podporuje trávenie. Nazývali ju aj nápoj lásky Ľudovíta XIV.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×