Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Poznáte exotické ovocie?

06.01.2006 (1/2006) V zimných mesiacoch a najmä v predvianočnom období sa na pultoch našich obchodov objavuje bohatá ponuka exotického ovocia.
Poznáte exotické ovocie?
1 fotografia v galérii
Ilustračné foto
Autor fotografie: archív

Avokádo
Chutí surové i zapečené. Surovú dužinu stačí ochutiť soľou a čiernym korením a môžete ju konzumovať samostatne alebo ako prílohu k rybe či jemnému mäsu. Avokádo môžete použiť aj na prípravu teplých a studených polievok; výborne chutí plnené pikantnými omáčkami či zalievané octovým nálevom.

Granátové jablko
Guľaté plody majú hladkú kožovitú šupku, ktorá sa po dozretí zafarbí na červenožlto. Vnútri sú guľaté zrná, ktoré obsahujú lahodný šťavnatý, sladkokyslý červený rôsol. Plod priečne rozrežeme a lyžičkou vyberieme jadierka. Jablko možno aj pováľať po tvrdej podložke, potom vyrezať do šupky otvor a vytlačiť šťavu, ktorá sa používa do nápojov a kokteilov.

Liči

Plody liči sú obalené v tvrdšej vajcovitej škrupine, ktorú treba odstrániť. Biela a veľmi šťavnatá dužina má vynikajúcu chuť, ktorá pripomína grapefruit namáčaný v bazovom sirupe. Plody liči sa používajú do ovocných šalátov, zmrzlín, kokteilov. Sušená dužina známa ako oriešky liči má tiež výbornú chuť. Dokonca je ešte sladšia než čerstvé ovocie.

Karambola
Plod má tvar podlhovastej päť- alebo šesťramennej hviezdice s hladkou šupkou. Šťavnatá osviežujúca a mierne kyslastá dužina s vôňou jazmínu výborne zaháňa smäd. Plod je zrelý, keď hrany začínajú ľahko hnednúť. Výborne zvýrazní chuť rôznych jedál, predovšetkým šalátov. Plátky hviezdice ozdobia nápoje, sladké aj slané pokrmy.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×