Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Futbal a sex

17.03.2006 (11/2006) Majstrovstvá sveta vo futbale začnú v Nemecku až o tri mesiace. No už dnes bijú ženské organizácie, cirkev a aj niektorí politici na poplach. Bude to vraj Sodoma a Gomora.
Futbal a sex
1 fotografia v galérii
Ide futbal a sex dokopy?
Autor fotografie: Archív

Nemecko na rozdiel od biblických miest určite nebude zničené ohňom a sírou a už vôbec by to nemalo byť pre prítomnosť najlepších futbalistov sveta. Tých budú do Berlína, Mníchova, Hamburgu a ďalších miest nasledovať státisíce fanúšikov. Ako inak, prevažne mužov. No a práve ich zásluhou by sa Nemecko malo na celý mesiac stať jedným obrovským trhom nielen pre krčmárov, ale aj pre majsterky najstaršieho remesla.

Zastavte to!
Ukážte nútenej prostitúcii červenú kartu! Pod týmto mottom sa nedávno v Nemecku rozbehla kampaň, ktorá by mala prekaziť zisky sexuálnym otrokárom. Predpokladá sa totiž, že krajinu zaplaví až 40-tisíc prostitútok prevažne z východu Európy a väčšinu z nich budú tvoriť sexuálne otrokyne, teda dievčatá, ktoré „to“ robia nedobrovoľne. Mnohé prídu s vidinou dobrého zárobku na inzeráty hľadajúce barmanky, hostesky či au pairky a až na mieste zistia, že padli do rúk organizovaných gangov sexuálneho priemyslu.

Aktivisti sa snažia zapojiť do kampane aj niektoré známe osobnosti, a keďže ide o futbalový šampionát, tak oslovujú najmä hráčov. Tí by váhou svojej osobnosti mali obchod so ženami a nútený sex verejne odmietnuť.

Nezaháľa však ani predsedníčka Výboru pre práva žien a rodovú rovnosť Európskeho parlamentu slovenská europoslankyňa Anna Záborská. Jednou z možností, ako problém riešiť z praktickej stránky, by podľa nej mohlo byť zriadenie mnohojazyčnej telefónnej linky, na ktorú sa budú môcť obracať ženy nútené na sexuálne otroctvo. Siahnuť by sa malo aj k sankciám. Tými by však nemali byť penalizované nelegálne prostitútky, ale ich zákazníci.

Myslia na všetko
Všetky podobné aktivity narážajú na veľký problém. Prostitúcia je v Nemecku od roku 2001 na presne vyhradených miestach legálna. A tí, pre ktorých je sexpriemysel výnosným biznisom, si práve pred svetovým šampionátom vo futbale mädlia ruky. „Bude to určite dobrý biznis a očakávame vysoké tržby,“ hovorí zástupkyňa berlínskeho centra pre prostitúciu Katherine Cetinová.

V metropole Nemecka dotkonca prednedávnom vyrástol luxusný verejný dom, ktorý leží neďaleko olympijského štadióna. Volá sa Artemis a jeho výstavba stála vyše 5 miliónov eur.

„Keď sme tento projekt pripravovali, vôbec sme nerátali s futbalovými majstrovstvami sveta.

To však neznamená, že by sme neboli radi, že tu budú. Som presvedčený, že budeme mať veľa zákazníkov,“ teší sa Norman Jacob z investorskej spoločnosti. V Artemise „pracuje“ 100 dievčat, ktoré sú schopné denne uspokojiť vyše 600 zákazníkov. Podľa oficiálnej internetovej stránky tohto domu sa za polhodinu s vybraným dievčaťom platí 60 eur. Zákazník si môže zvoliť niektorú zo štýlových izieb, k dispozícii má aj reštauráciu, saunu či turecké kúpele.

Samozrejme, neočakáva sa, že by všetci muži, na ktorých to príde, vyhľadávali len luxusné zariadenia. V niektorých mestách chcú postaviť napríklad drevené sexkabínky, v ktorých by páry našli súkromie. „Určite to bude pre prostitútky lepšia alternatíva, ako keby mali ponúkať svoje služby na uliciach či v parkoch,“ vyhlásil kresťanskodemokratický politik Dirk Lamprecht, ktorý s návrhom sexkabínok prišiel.

Objavil sa však už aj návrh na akési mobilné nevestince. Tie by sa vraj mohli presúvať z mesta do mesta, čím by boli jednak operatívnejšie a pravdepodobne aj ziskovejšie.

Len to nepreceniť
Skúsenosti z minulosti však velia, že treba krotiť vášne, aj keď ide o očakávania. Počas futbalových majstrovstiev Európy v Holandsku boli napríklad miestne prostitútky sklamané a nemohli sa dočkať, kedy sa zápolenia skončia. Šampionát totiž nebol pre ne ani zďaleka takým dobrým kšeftom, ako čakali, pretože potenciálni zákazníci boli zväčša „prilepení“ pred televíznou obrazovkou alebo na štadiónoch. A keď už sa po zápasoch vybrali do ulíc, mnohí boli opití a na ľahké atlétky najstaršieho remesla zvysoka kašľali. Prišli totiž na futbal...

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×